Home Banki Czy Alior Bank ma kredyty frankowe?

Czy Alior Bank ma kredyty frankowe?

dodał Bankingo

Alior Bank to jedna z największych instytucji finansowych w Polsce. W ostatnich latach bank stał się znany ze swojej polityki dotyczącej kredytów frankowych. W niniejszym artykule omówimy, czym są kredyty frankowe, jakie są konsekwencje ich posiadania w Alior Banku oraz jakie kroki można podjąć w celu rozwiązania tego problemu.

Kredyty we frankach w Alior Bank

Kredyty frankowe były bardzo popularne w Polsce w latach 2004-2010, gdy większość z nich została udzielona. Kredyty te były udzielane w walucie szwajcarskiego franka, co miało na celu zmniejszenie kosztów kredytu dla kredytobiorców. Jednakże, wraz ze wzrostem wartości franka, wielu kredytobiorców zaczęło odczuwać trudności związane z wysokością rat kredytowych, co stało się poważnym problemem dla wielu osób.

W przypadku Alior Banku, kredyty frankowe nie były oferowane w tak dużym zakresie jak w niektórych innych bankach.Bank został założony w momencie, kiedy popularność kredytów frankowych już opadała, dlatego ma stosunkowo niewiele takich kredytów w swoim portfolio.

Warto zauważyć, że Alior Bank zakupił część Banku BPH od grupy GE Capital, ale nie obejmuje to portfela kredytów hipotecznych denominowanych we frankach szwajcarskich. Transakcja ta była zgodna z strategią rozwoju Alior Banku i miała na celu konsolidację sektora bankowego.

Jak rozwiązać problem kredytów frankowych w Alior Banku?

Jeśli jesteś kredytobiorcą posiadającym kredyt frankowy w Alior Banku i chcesz rozwiązać ten problem, istnieje kilka opcji, które możesz rozważyć. Najlepszą z nich jest złożenie do sądu pozwu o unieważnienie kredytu.

Mamy coś, co może Ci się spodobać

Bankingo.pl

Bankingo to portal dostarczający najnowsze i najważniejsze wiadomości prawo- ekonomiczne. Nasza misja to dostarczenie najbardziej wartościowych informacji w przystępnej formie jak najszybciej to możliwe.

Kontakt:

redakcja@bankingo.pl

Wybór Redakcji

Ostatnie artykuły

© 2024 Bankingo.pl – Portal prawno-ekonomiczny. Wykonanie