Home Wiadomości Credit Suisse spłaca 100 miliardów franków szwajcarskich z Federalnych Gwarancji

Credit Suisse spłaca 100 miliardów franków szwajcarskich z Federalnych Gwarancji

dodał Bankingo

W wywiadzie opublikowanym w środę, minister finansów Szwajcarii Karin Keller-Sutter ogłosiła, że Credit Suisse (CSGN.S) zwróciła płynność pochodzącą z linii kredytowej o wartości 100 miliardów franków szwajcarskich (ok. 112,50 miliarda dolarów), którą zabezpieczały gwarancje rządowe.

Szczegóły zwrotu

„Federalne gwarancje, te 100 miliardów, zostały spłacone wczoraj (we wtorek)” – powiedziała Keller-Sutter szwajcarskiej stacji radiowej SRF. Jako część oferowanej przez państwo operacji ratunkowej i przejęcia przez konkurencyjny bank UBS , Credit Suisse uzyskał dostęp do wsparcia płynnościowego o wartości ponad 200 miliardów franków, z czego 100 miliardów zostało zabezpieczonych przez rząd.

Rozliczenie Credit Suisse

W wynikach kwartalnych opublikowanych w kwietniu, Credit Suisse stwierdził, że „netto kwota pożyczek z tych środków wyniosła 108 miliardów franków szwajcarskich”. Oznacza to, że bank zwrócił pożyczkę w całości, realizując swoje zobowiązanie wobec rządu.

Ruch ten świadczy o poprawie sytuacji finansowej Credit Suisse, który stara się odbudować swoje finanse po niedawnym kryzysie. Być może jest to też znak, że szwajcarski sektor bankowy zaczyna wracać do normy po szeregu wyzwań związanych z pandemią COVID-19. W każdym razie, jest to na pewno dobra wiadomość dla rządu, który jest teraz wolny od zobowiązań związanych z gwarancjami dla Credit Suisse.

Mamy coś, co może Ci się spodobać

Bankingo.pl

Bankingo to portal dostarczający najnowsze i najważniejsze wiadomości prawo- ekonomiczne. Nasza misja to dostarczenie najbardziej wartościowych informacji w przystępnej formie jak najszybciej to możliwe.

Kontakt:

redakcja@bankingo.pl

Wybór Redakcji

Ostatnie artykuły

© 2024 Bankingo.pl – Portal prawno-ekonomiczny. Wykonanie