Home Wiadomości Bankierzy o przedłużeniu wakacji kredytowych: relacja z 15 edycji Europejskiego Kongresu Gospodarczego

Bankierzy o przedłużeniu wakacji kredytowych: relacja z 15 edycji Europejskiego Kongresu Gospodarczego

dodał Jacek Kabała

Podczas 15 edycji Europejskiego Kongresu Gospodarczego, odbywającego się w Polsce, gorące komentarze, ważne wypowiedzi i mocne prognozy dotyczące przyszłości wielu branż zdominowały dyskusje. Został poruszony temat przedłużenia wakacji kredytowych zwłaszcza na wypowiedziach Brunona Bartkiewicza, prezesa zarządu ING Banku Śląskiego S.A. oraz Przemka Gdańskiego, prezesa zarządu BNP Paribas.

Brunon Bartkiewicz wyraził swoje obawy dotyczące przedłużenia wakacji kredytowych, uważając, że takie działanie „rozmontowuje zasady współdziałania tego, co nazywamy społeczeństwem”. Jego zdaniem, wakacje kredytowe mają negatywny wpływ na relacje gospodarcze i funkcjonowanie państwa, prowadząc do roszczeniowej postawy społeczeństwa.

Z kolei Przemek Gdański, prezes zarządu BNP Paribas, zwrócił uwagę na nierówności wynikające z wakacji kredytowych. Według niego, pomoc nie powinna być wymuszona ustawowo, a banki powinny podejść do sytuacji z empatią i pomóc klientom przetrwać trudniejszy czas. Gdański zaznaczył, że obecny koszt wakacji kredytowych wynosi około 20 mld zł, a przedłużenie programu zwiększyłby tę kwotę o ponad połowę. Prezes BNP Paribas wyraził również nadzieję, że polskie banki będą mogły wreszcie wypłacić dywidendy i stać się produktem eksportowym, zamiast skupiać się na walce z problemami.

Podsumowując, przedstawiciele sektora bankowego wyraźnie podzielili się swoimi obawami dotyczącymi przedłużenia wakacji kredytowych podczas 15 edycji Europejskiego Kongresu Gospodarczego. Wydaje się, że banki są gotowe do współpracy z klientami, ale jednocześnie chcą uniknąć negatywnych konsekwencji wprowadzenia dalszych regulacji. Tylko czas pokaże, jakie decyzje zostaną podjęte w tej kwestii.

 

Mamy coś, co może Ci się spodobać

Bankingo.pl

Bankingo to portal dostarczający najnowsze i najważniejsze wiadomości prawo- ekonomiczne. Nasza misja to dostarczenie najbardziej wartościowych informacji w przystępnej formie jak najszybciej to możliwe.

Kontakt:

redakcja@bankingo.pl

Wybór Redakcji

Ostatnie artykuły

© 2024 Bankingo.pl – Portal prawno-ekonomiczny. Wykonanie