Home Wiadomości Banki regionalne w USA zyskują mimo kryzysu zaufania

Banki regionalne w USA zyskują mimo kryzysu zaufania

dodał Bankingo

W poniedziałek zanotowano wzrost wartości akcji amerykańskich banków regionalnych, napędzany odbiciem PacWest Bancorp , gdy inwestorzy próbowali przejść nad kryzysem zaufania wywołanym upadkiem trzech banków w ciągu zaledwie dwóch miesięcy.

PacWest zyskał 8,4%, podczas gdy wartość akcji Western Alliance Bancorp, Fifth Third Bancorp, Comerica Inc  i KeyCorp  wzrosła między 2% a 6%. KBW Regional Banking Index, który stracił 13,7% tylko w tym miesiącu, wzrósł o 2%.

Rozwinięcie: Kłopoty sektora bankowego

Problem dla sektora zaczął się w marcu, kiedy bank Silicon Valley Bank zakończył działalność, a po nim w szybkim tempie upadł Signature Bank. Następnie, w maju, First Republic zbankrutował, tworząc brutalny cykl, który wywierał presję na regulatorów, aby interweniowali.Jednak inwestorzy nadal są nieufni wobec jakichkolwiek zapewnień analityków i regulatorów o stabilności banków regionalnych, mimo wzrostu depozytów.

Najnowsze pochodzi od sekretarza skarbu Janet Yellen, która powiedziała w sobotę, że niemal wszystkie banki mają dostęp do wystarczającej płynności, ale ostrzegła, że presja na zyski może prowadzić do pewnych umów średniej wielkości.

Zakończenie: Wzrost depozytów i optymizm inwestorów

„Nie zauważyliśmy jeszcze żadnych głównych skutków ubocznych dla szerszej gospodarki … i pozostajemy optymistyczni, że ryzyko jest izolowane, a nie systemowe”, napisał w notatce do klientów główny inwestor Raymond James, Larry Adam.

Depozyty w amerykańskich bankach wzrosły do 17,16 bilionów dolarów w tygodniu zakończonym 3 maja, o około 67 miliardów dolarów, co oznacza pierwszy wzrost od czterech tygodni. Takie dane pokazał w piątek Fed w swoim cotygodniowym raporcie dotyczącym aktywów i zobowiązań systemu bankowego.

Mimo niedawnego kryzysu zaufania, banki regionalne w USA wykazują znaki ożywienia, a inwestorzy wydają się być gotowi do inwestowania w sektorze pomimo niedawnych problemów.

Mamy coś, co może Ci się spodobać

Bankingo.pl

Bankingo to portal dostarczający najnowsze i najważniejsze wiadomości prawo- ekonomiczne. Nasza misja to dostarczenie najbardziej wartościowych informacji w przystępnej formie jak najszybciej to możliwe.

Kontakt:

redakcja@bankingo.pl

Wybór Redakcji

Ostatnie artykuły

© 2024 Bankingo.pl – Portal prawno-ekonomiczny. Wykonanie