Home Wiadomości Bank Millennium zawiera mniej ugód z posiadaczami kredytów we frankach szwajcarskich

Bank Millennium zawiera mniej ugód z posiadaczami kredytów we frankach szwajcarskich

dodał Bankingo

Bank Millennium poinformował o zawarciu 806 ugód z klientami posiadającymi kredyty w CHF w I kwartale 2023 roku. W porównaniu z poprzednim kwartałem, kiedy to zawarto 1 312 umów, liczba zawartych ugód zmniejszyła się. Wiceprezes banku, Fernando Bicho, wyjaśnił podczas telekonferencji, że liczba potencjalnych klientów podchodzących do układów znacznie się zmniejszyła.

Jest to trzeci rok, w którym bank realizuje wysiłki mające na celu zawarcie ugód z klientami posiadającymi kredyty we frankach szwajcarskich. Do tej pory bank zawarł ugody z ponad 18 tys. klientów. Koszty dobrowolnych ugód wyniosły 72 mln zł wobec 108 mln zł w poprzednim kwartale.

Prezes banku, Joao Bras Jorge, tłumaczył, że mimo spadku liczby ugód, bank zamierza podjąć więcej układów sądowych, choć jest to bardziej skomplikowany proces. Celem banku jest zawarcie ponad 1 tys. ugód kwartalnie, a nie 2 tys., jak było wcześniej.

Bank Millennium kontynuuje wysiłki zmierzające do redukcji portfela kredytów we frankach szwajcarskich. Fernando Bicho podkreślił, że odnotowano spadek o 4% w stosunku do poprzedniego kwartału i 16% rok do roku.

W I kwartale 2023 roku bank utworzył kolejne rezerwy na ryzyko prawne związane z hipotecznymi kredytami walutowymi w wysokości 882 mln zł, co zwiększa ogólną kwotę rezerw do 5 630 mln zł.

Bank Millennium, działający pod tą marką od 2003 roku, jest ogólnopolskim, uniwersalnym bankiem. Jego strategicznym akcjonariuszem jest Banco Comercial Portugues (Millennium bcp) – największy komercyjny bank w Portugalii. Na koniec 2022 roku aktywa banku wyniosły 110,9 mld zł.

Mamy coś, co może Ci się spodobać

Bankingo.pl

Bankingo to portal dostarczający najnowsze i najważniejsze wiadomości prawo- ekonomiczne. Nasza misja to dostarczenie najbardziej wartościowych informacji w przystępnej formie jak najszybciej to możliwe.

Kontakt:

redakcja@bankingo.pl

Wybór Redakcji

Ostatnie artykuły

© 2024 Bankingo.pl – Portal prawno-ekonomiczny. Wykonanie