Home Wiadomości Austriacki Raiffeisen Bank International zaskakuje 49-procentowym wzrostem zysku netto w I kwartale

Austriacki Raiffeisen Bank International zaskakuje 49-procentowym wzrostem zysku netto w I kwartale

dodał Anna Wrona

Austriacki Raiffeisen Bank International , będący jednym z banków w Europie najbardziej narażonych na ryzyko związane z Rosją, odnotował lepszy od oczekiwań 49-procentowy wzrost zysku netto w pierwszym kwartale.

Zysk netto w omawianym okresie wyniósł 657 milionów euro (724,28 miliona dolarów), wzrastając z 442 milionów euro w analogicznym okresie ubiegłego roku – poinformował bank. Analitycy spodziewali się zysku na poziomie 528 milionów euro, zgodnie z konsensusem opublikowanym przez RBI.

RBI podał te dane z jednodniowym wyprzedzeniem, nie wyjaśniając dokładnie czynników wpływających na wyniki. Szczegółowy raport wraz z komentarzem ma zostać opublikowany w piątek.

Bank zaznaczył jednak, że podnosi niektóre prognozy na bieżący rok i że zmniejszył działalność kredytową oraz transferów płatniczych w Rosji w pierwszym kwartale.

Mamy coś, co może Ci się spodobać

Bankingo.pl

Bankingo to portal dostarczający najnowsze i najważniejsze wiadomości prawo- ekonomiczne. Nasza misja to dostarczenie najbardziej wartościowych informacji w przystępnej formie jak najszybciej to możliwe.

Kontakt:

redakcja@bankingo.pl

Wybór Redakcji

Ostatnie artykuły

© 2024 Bankingo.pl – Portal prawno-ekonomiczny. Wykonanie