Home Wiadomości Analiza czasu trwania spraw frankowych przeciwko bankom w sądach w 2024 roku

Analiza czasu trwania spraw frankowych przeciwko bankom w sądach w 2024 roku

dodał Bankingo

W ostatnim czasie, obserwujemy wzrost zainteresowania społecznego dotyczącego czasu trwania postępowań sądowych w Polsce dotyczących unieważnienia kredytów we frankach. Dane zebrane przez kancelarie frankowe rzucają światło na czas oczekiwania na wyroki sądowe w różnych miastach oraz w sprawach przeciwko konkretnym instytucjom finansowym.

Wrocław: Długie oczekiwanie z szybkimi wyjątkami

We Wrocławiu, średni czas od złożenia pozwu do wyroku pierwszej instancji wynosi 24 miesiące. Jednakże, rekordowa sprawa zakończyła się wydaniem wyroku już po dwóch miesiącach. W sądzie drugiej instancji, średni czas oczekiwania to 11 miesięcy, co łącznie daje średnio 35 miesięcy od początku procesu do ostatecznego wyroku.

Bydgoszcz: Nieco szybciej niż we Wrocławiu

W Bydgoszczy proces sądowy jest nieco szybszy. Średni czas oczekiwania na wyrok pierwszej instancji to 15 miesięcy, z rekordowym przypadkiem rozstrzygniętym już po dwóch miesiącach. Podobnie jak we Wrocławiu, postępowanie apelacyjne zajmuje średnio 11 miesięcy, dając łączny czas 26 miesięcy na zakończenie sprawy.

Poznań: Dłuższy proces z szybkimi wyjątkami

Poznań wyróżnia się dłuższym czasem trwania postępowań sądowych. Średni czas do wyroku pierwszej instancji wynosi 18 miesięcy, a w drugiej instancji również 18 miesięcy, co łącznie daje średnio 36 miesięcy. Rekordowo, wyrok prawomocny został uzyskany już po 8 miesiącach.

Lublin: Efektywność w drugiej instancji

Lublin prezentuje średni czas trwania postępowania do wyroku pierwszej instancji na poziomie 17 miesięcy, z rekordowym przypadkiem zakończonym w 4 miesiące. W drugiej instancji, średnio rozstrzygnięcie zapada po 9 miesiącach, co łącznie daje 26 miesięcy do ostatecznego wyroku. Rekordowy czas w drugiej instancji również wynosi 4 miesiące.

Ile trwają sprawy o kredyty we frankach w 2024

Analiza czasu trwania postępowań sądowych w różnych miastach Polski wskazuje na znaczne różnice w efektywności sądów. Rekordowe przypadki pokazują, że możliwe jest szybkie rozstrzygnięcie sprawy, jednak średnie wartości wskazują na długotrwały proces. Dane te są kluczowe zarówno dla prawników, jak i klientów planujących działania prawne, dostarczając cennych informacji o potencjalnym czasie oczekiwania na rozstrzygnięcie ich spraw.

Mamy coś, co może Ci się spodobać

Bankingo.pl

Bankingo to portal dostarczający najnowsze i najważniejsze wiadomości prawo- ekonomiczne. Nasza misja to dostarczenie najbardziej wartościowych informacji w przystępnej formie jak najszybciej to możliwe.

Kontakt:

redakcja@bankingo.pl

Wybór Redakcji

Ostatnie artykuły

© 2024 Bankingo.pl – Portal prawno-ekonomiczny. Wykonanie