Home Wiadomości Wzrost depozytów w amerykańskich bankach po dwóch latach spadków

Wzrost depozytów w amerykańskich bankach po dwóch latach spadków

dodał Bankingo

Na początku maja odnotowano wzrost depozytów w bankach amerykańskich, co stanowi pierwszy wzrost po najniższym poziomie z ostatnich dwóch lat. Dane Federal Reserve opublikowane w piątek pokazują, że pożyczki bankowe nieznacznie się zmieniły, utrzymując się na rekordowym poziomie.

 Analiza danych z pierwszego tygodnia maja

  1. Wzrost depozytów: W tygodniu zakończonym 3 maja depozyty wzrosły do 17,16 biliona dolarów, o około 67 miliardów dolarów. Był to pierwszy wzrost od czterech tygodni, a depozyty zwiększyły się zarówno w dużych, jak i małych bankach. Wcześniejszy spadek depozytów nastąpił po upadku Silicon Valley Bank w marcu.
  2. Poziom kredytów bankowych: Całkowity kredyt bankowy pozostał na zbliżonym poziomie, wynosząc 17,37 biliona dolarów. Pożyczki i leasingi dla amerykańskich gospodarstw domowych oraz firm utrzymały się na rekordowym poziomie 12,12 biliona dolarów.
  3. Tempo wzrostu pożyczek: Pomimo rekordowego poziomu pożyczek, roczne tempo wzrostu pożyczek jest teraz najwolniejsze od około roku.

Stabilizacja sektora bankowego po wcześniejszych problemach

Wzrost depozytów w amerykańskich bankach na początku maja może świadczyć o stabilizacji sektora po wcześniejszych problemach związanych z upadkiem Silicon Valley Bank. Pomimo rekordowych poziomów pożyczek, tempo wzrostu pożyczek wyhamowało, co może wskazywać na ostrożność zarówno ze strony kredytobiorców, jak i banków. Będzie ciekawe obserwować, jak sytuacja w sektorze bankowym będzie się rozwijać w kolejnych miesiącach.

Mamy coś, co może Ci się spodobać

Bankingo.pl

Bankingo to portal dostarczający najnowsze i najważniejsze wiadomości prawo- ekonomiczne. Nasza misja to dostarczenie najbardziej wartościowych informacji w przystępnej formie jak najszybciej to możliwe.

Kontakt:

redakcja@bankingo.pl

Wybór Redakcji

Ostatnie artykuły

© 2024 Bankingo.pl – Portal prawno-ekonomiczny. Wykonanie