Home Wiadomości Utrudnienia w e-Urzędzie Skarbowym: Ministerstwo Finansów informuje o problemach z przesyłaniem dokumentów

Utrudnienia w e-Urzędzie Skarbowym: Ministerstwo Finansów informuje o problemach z przesyłaniem dokumentów

dodał Bankingo

W czwartek Ministerstwo Finansów poinformowało w mediach społecznościowych o występujących utrudnieniach w e-Urzędzie Skarbowym, które mogą sprawić, że część użytkowników napotka trudności z przesłaniem dokumentów. Resort przeprosił za niedogodności i zapewnił, że ich zespół IT pracuje nad szybkim rozwiązaniem problemu.

E-Urząd Skarbowy oferowany przez Ministerstwo Finansów umożliwia załatwienie wielu spraw związanych z podatkami w trybie online, takich jak korzystanie z usługi Twój e-PIT, sprawdzenie wykazu mandatów karnych, numeru mikrorachunku podatkowego, czy korzystanie z usługi e-mikrofirma.

Zeznanie podatkowe za 2022 rok należy złożyć do 2 maja bieżącego roku, co można uczynić za pośrednictwem usługi Twój e-PIT, systemu e-Deklaracje lub w formie papierowej. Z danych Ministerstwa Finansów wynika, że podatnicy chętnie korzystają zarówno z usługi Twój e-PIT, jak i systemu e-Deklaracje, jednak oba systemy są dedykowane do różnych grup podatników.

Mamy coś, co może Ci się spodobać

Bankingo.pl

Bankingo to portal dostarczający najnowsze i najważniejsze wiadomości prawo- ekonomiczne. Nasza misja to dostarczenie najbardziej wartościowych informacji w przystępnej formie jak najszybciej to możliwe.

Kontakt:

redakcja@bankingo.pl

Wybór Redakcji

Ostatnie artykuły

© 2024 Bankingo.pl – Portal prawno-ekonomiczny. Wykonanie