Home Wiadomości Upadek Getin Noble Banku: Czego Powinni Obawiać się Frankowicze?

Upadek Getin Noble Banku: Czego Powinni Obawiać się Frankowicze?

dodał Bankingo

Ostatnie doniesienia dotyczące wniosku o ogłoszenie upadłości Getin Noble Banku wstrząsnęły sektorem finansowym. Dla kredytobiorców frankowych, którzy wciąż spłacają swoje kredyty w tym banku, to sygnał do działania. Chociaż sytuacja wydaje się niepewna, są konkretne kroki, które kredytobiorcy frankowi mogą podjąć, aby zabezpieczyć swoje interesy.

Zabezpieczenie Własnej Sytuacji Finansowej

Jak twierdzą eksperci od spraw frankowych najważniejszym krokiem jest jak najszybsze złożenie pozwu przeciwko Getin Noble Bank. Czas jest tutaj kluczowy, ponieważ z każdym dniem proces staje się coraz bardziej skomplikowany. Po ogłoszeniu upadłości, kredytobiorcy muszą zgłosić wszystkie swoje roszczenia syndykowi w ciągu 30 dni.

Co ważne, proces odzyskiwania nadpłaconych pieniędzy lub innych roszczeń będzie odrębny od procesu cywilnego o unieważnienie kredytu. Po upadłości banku, kredytobiorcy frankowi będą mogli odzyskać swoje pieniądze jedynie poprzez postępowanie upadłościowe.

Światło w Tunelu dla Frankowiczów

Nie wszystko jest jednak utracone. Po ogłoszeniu upadłości, syndyk przejmuje masę upadłości i prowadzi działalność banku, aby jak najdrożej zbyć jego majątek i w jak największym stopniu zaspokoić roszczenia wierzycieli. Warto pamiętać, że wynagrodzenie syndyka jest proporcjonalne do stopnia zaspokojenia roszczeń, co motywuje do uzyskania jak największej sumy dla wierzycieli, w tym frankowiczów.

Mimo niepewnej sytuacji, są powody do optymizmu. W przypadku Getin Noble Banku, wyroki dotyczące unieważnienia kredytów frankowych nadal są wydawane, a większość z nich jest korzystna dla frankowiczów. Z uwagi na rosnące stopy procentowe w Szwajcarii, raty frankowiczów zwiększają się, co przekłada się na zyski dla banku.

W związku z tym, kredytobiorcy frankowi, którzy składali pozwy przeciwko Getin Noble Bank, powinni być w stanie zgłosić swoje roszczenia do masy upadłościowej. Nawet jeśli nie jest pewne, w jakim stopniu te roszczenia zostaną zaspokojone, możliwość stwierdzenia nieważności umowy kredytu jest istotnym krokiem naprzód.

Mamy coś, co może Ci się spodobać

Bankingo.pl

Bankingo to portal dostarczający najnowsze i najważniejsze wiadomości prawo- ekonomiczne. Nasza misja to dostarczenie najbardziej wartościowych informacji w przystępnej formie jak najszybciej to możliwe.

Kontakt:

redakcja@bankingo.pl

Wybór Redakcji

Ostatnie artykuły

© 2024 Bankingo.pl – Portal prawno-ekonomiczny. Wykonanie