Home Wiadomości UniCredit zwiększa prognozy finansowe na 2023 rok po lepszych niż oczekiwano wynikach kwartalnych

UniCredit zwiększa prognozy finansowe na 2023 rok po lepszych niż oczekiwano wynikach kwartalnych

dodał Bankingo

UniCredit, czołowy bank we Włoszech, podnosi swoje prognozy finansowe na 2023 rok po odnotowaniu lepszych niż przewidywano wyników w pierwszym kwartale, w którym przychody znacznie wzrosły. Ten sukces świadczy o sile sektora, który w bieżącym roku musiał stawić czoła serii upadłości banków, zwłaszcza za oceanem.

UniCredit prognozuje zysk powyżej 6,5 miliarda euro ($7,2 miliarda) na 2023 rok, co stanowi wzrost w porównaniu z prognozą z stycznia, zbliżoną do wyniku za 2022 rok wynoszącego 5,2 miliarda euro. Mimo drobnej zmiany definicji zysku, wartości te pozostają w dużej mierze porównywalne. Akcje banku, wcześniej jedne z najlepszych w europejskim sektorze bankowym, wzrosły o 7% w handlu porannym.

W reakcji na te wyniki, dyrektor generalny UniCredit, Andrea Orcel, wprowadził jeden z najbardziej ambitnych planów dystrybucji kapitału w Europie. Bank zwiększył swój cel i zamierza zwrócić akcjonariuszom co najmniej 5,75 miliarda euro za pośrednictwem dywidend i wykupów, co oznacza wzrost w porównaniu z 5,25 miliarda euro wypłaconych za 2022 rok, czyli wzrost o 40% w stosunku do 2021 roku.

Zysk netto za pierwszy kwartał wyniósł 2,06 miliarda euro, znacznie przekraczając średnią prognozę analityków na poziomie 1,3 miliarda euro. Przychody wzrosły o 18% w porównaniu z rokiem poprzednim. UniCredit przewiduje, że w 2023 roku osiągnie ponad 12,6 miliarda euro dzięki różnicy między oprocentowaniem kredytów a kosztem pozyskiwania środków finansowych, co pozwoliło bankowi podnieść prognozy.

Orcel zdementował spekulacje medialne na temat potencjalnych fuzji i przejęć, twierdząc, że najlepszym wykorzystaniem pieniędzy jest wykup akcji UniCredit. „Mamy wiele możliwości w całej Europie, ale finansowo wciąż oferujemy najlepszą propozycję wartości dla naszych inwestorów” – powiedział.

Mamy coś, co może Ci się spodobać

Bankingo.pl

Bankingo to portal dostarczający najnowsze i najważniejsze wiadomości prawo- ekonomiczne. Nasza misja to dostarczenie najbardziej wartościowych informacji w przystępnej formie jak najszybciej to możliwe.

Kontakt:

redakcja@bankingo.pl

Wybór Redakcji

Ostatnie artykuły

© 2024 Bankingo.pl – Portal prawno-ekonomiczny. Wykonanie