Home Banki Szwajcarski regulator kwestionuje plany awaryjne dwóch banków

Szwajcarski regulator kwestionuje plany awaryjne dwóch banków

dodał Bankingo

Szwajcarski regulator finansowy FINMA ocenił, że plany naprawcze i rozwiązania kryzysowe dwóch z pięciu systemowo ważnych banków w Szwajcarii są niewystarczające. W raporcie opublikowanym w środę FINMA wyraził wątpliwości co do zdolności Zuercher Kantonalbank (ZKB) i PostFinance do utrzymania działalności w razie kryzysu.

Regulator zauważył, że „ZKB nie zgromadził jeszcze w pełni wymaganego kapitału” oraz że „PostFinance musi dostosować swoje planowanie awaryjne”. Ocena FINMA dotyczyła planów awaryjnych głównych banków Szwajcarii na koniec 2022 roku, nie uwzględniając więc fuzji Credit Suisse z UBS.

W ubiegłym roku FINMA pozytywnie ocenił plan awaryjny opracowany przez Credit Suisse, stwierdzając, że bank był gotowy do wdrożenia planu kryzysowego. Niemniej jednak, w związku z przejęciem Credit Suisse przez UBS, regulator podkreślił, że należy wyciągnąć ważne wnioski z kryzysu w Credit Suisse, aby lepiej przygotować się na przyszłe sytuacje kryzysowe.

Dyrektor generalny FINMA, Urban Angehrn, zasugerował, że regulator powinien mieć większe uprawnienia do wprowadzania odpowiedzialności w bankach w przypadku problemów.

Mamy coś, co może Ci się spodobać

Bankingo.pl

Bankingo to portal dostarczający najnowsze i najważniejsze wiadomości prawo- ekonomiczne. Nasza misja to dostarczenie najbardziej wartościowych informacji w przystępnej formie jak najszybciej to możliwe.

Kontakt:

redakcja@bankingo.pl

Wybór Redakcji

Ostatnie artykuły

© 2023 Bankingo.pl – Portal prawno-ekonomiczny. Wykonanie