Home Wiadomości Santander Brasil odnotowuje spadek zysku netto o 46,6% w I kwartale

Santander Brasil odnotowuje spadek zysku netto o 46,6% w I kwartale

dodał Anna Wrona

Banco Santander Brasil SA  poinformował we wtorek o zysku netto za pierwszy kwartał wynoszącym $425,09 mln, co oznacza spadek o 46,6% w porównaniu z rokiem ubiegłym.

Brazylijski oddział hiszpańskiego Banco Santander SA od ponad roku stara się być bardziej selektywny w udzielaniu kredytów, ponieważ warunki kredytowe pogorszyły się, co w międzyczasie przyczyniło się do słabszych wyników kwartalnych.

Prezes banku, Mario Leao, powiedział w oświadczeniu, że Santander rozpoczął 2023 rok skupiając się na wzmocnieniu swojego bilansu, ale mimo to udało się zwiększyć portfel w niektórych strategicznych sektorach, takich jak kredyty samochodowe, płace i nieruchomości.

Portfel kredytów Santander Brasil wyniósł 500,3 mld reais w I kwartale, co oznacza wzrost o około 10% w porównaniu z rokiem ubiegłym.

„Rezerwy na straty kredytowe oraz wzrost kosztu kredytu są odpowiednie dla obecnych okoliczności, ponieważ nadal są one pod wpływem wcześniejszych roczników” – powiedział Leao, zwracając jednocześnie uwagę na jednorazowe wydarzenie, które przyniosło przychody ze zwrotu rezerw podatkowych w I kwartale.

Kwartalna rentowność średniego kapitału własnego, wskaźnik rentowności, wzrosła do 10,6% po gwałtownym spadku do jednocyfrowych wartości pod koniec 2022 roku, ale pozostaje znacznie poniżej 20,7% osiągniętych rok wcześniej, jak poinformował Santander Brasil.

Hiszpańska spółka macierzysta, dla której Brazylia jest głównym rynkiem, opublikowała wcześniej wyniki, przekraczając prognozy dzięki 1% wzrostowi zysku netto. Bank zaznaczył jednak, że słabsza działalność handlowa w największej gospodarce Ameryki Łacińskiej zrównoważyła dobre wyniki w Europie.

Mamy coś, co może Ci się spodobać

Bankingo.pl

Bankingo to portal dostarczający najnowsze i najważniejsze wiadomości prawo- ekonomiczne. Nasza misja to dostarczenie najbardziej wartościowych informacji w przystępnej formie jak najszybciej to możliwe.

Kontakt:

redakcja@bankingo.pl

Wybór Redakcji

Ostatnie artykuły

© 2024 Bankingo.pl – Portal prawno-ekonomiczny. Wykonanie