Home Wiadomości Sam Altman nie powróci do OpenAI: Twitch CEO Emmett Shear zostaje tymczasowym CEO

Sam Altman nie powróci do OpenAI: Twitch CEO Emmett Shear zostaje tymczasowym CEO

dodał Bankingo

OpenAI, organizacja non-profit zajmująca się sztuczną inteligencją, ogłosiła, że ​​Emmett Shear, były CEO Twitch, zostanie tymczasowym CEO po tym, jak Sam Altman został zwolniony z tej roli. Decyzja ta jest wynikiem negocjacji, które trwały przez cały weekend. Wcześniej istniała nadzieja, że Altman wróci na stanowisko, ale czteroosobowa rada OpenAI wybrała zupełnie inną drogę.

Trzy CEO w ciągu trzech dni

W ciągu ostatnich trzech dni OpenAI zmieniło trzech CEO. Po zwolnieniu Sama Altmana, Mira Murati została tymczasowo mianowana na to stanowisko. Jednak teraz to Emmett Shear przejmuje stery jako tymczasowy CEO. Jest to zaskakujące posunięcie, szczególnie biorąc pod uwagę, że rada OpenAI odmówiła ustąpienia i przywrócenia Altmana na stanowisko.

Powrót Altmana niemożliwy

Rada OpenAI ogłosiła, że ​​Altman nie był „konsekwentnie szczery w swojej komunikacji”, co doprowadziło do jego zwolnienia. Jednak po tej decyzji, inwestorzy i groźba masowego odejścia pracowników zaczęli naciskać na radę, aby przywrócono Altmana na stanowisko. Członkowie rady nie złożyli rezygnacji do wyznaczonego przez Altmana terminu, co oznaczało, że ​​Shear został tymczasowym CEO.

Altman i jego walka o powrót

Po przekroczeniu terminu, zatrzymało się wielu pracowników OpenAI, którzy publicznie wyrazili swoje poparcie dla Altmana. Sam Altman powiedział, że to będzie „pierwszy i ostatni raz”, kiedy będzie miał identyfikator gościa, sugerując, że albo wróci na stanowisko CEO, albo więcej nie będzie odwiedzał biura OpenAI.

Wzrost zainteresowania OpenAI

Profil OpenAI wzrósł od momentu wprowadzenia ChatGPT. Wartość firmy wynosi obecnie od 80 do 90 miliardów dolarów. Pod koniec ubiegłego miesiąca Altman ogłosił, że usługa ma ponad 100 milionów użytkowników tygodniowo.

To zaskakujące wydarzenie w OpenAI wywołało wiele spekulacji i dyskusji. Z pewnością będziemy śledzić rozwój sytuacji w najbliższych dniach i zobaczymy, jakie decyzje podejmie rada i jaki wpływ będą miały na organizację.

Podsumowanie

OpenAI, organizacja non-profit zajmująca się sztuczną inteligencją, ogłosiła, że ​​Emmett Shear, były CEO Twitch, zostanie tymczasowym CEO, zastępując Sama Altmana. Decyzja ta jest wynikiem negocjacji i wyboru rady OpenAI. Zainteresowanie OpenAI wzrosło po wprowadzeniu ChatGPT, a wartość firmy wynosi obecnie od 80 do 90 miliardów dolarów. Niewątpliwie to zaskakujące wydarzenie w OpenAI budzi wiele emocji i będzie nadal dyskutowane w nadchodzących dniach.

Tabela

CEO Stanowisko
Sam Altman Zwolniony
Mira Murati Tymczasowy CEO
Emmett Shear Tymczasowy CEO

 

Mamy coś, co może Ci się spodobać

Bankingo.pl

Bankingo to portal dostarczający najnowsze i najważniejsze wiadomości prawo- ekonomiczne. Nasza misja to dostarczenie najbardziej wartościowych informacji w przystępnej formie jak najszybciej to możliwe.

Kontakt:

redakcja@bankingo.pl

Wybór Redakcji

Ostatnie artykuły

© 2024 Bankingo.pl – Portal prawno-ekonomiczny. Wykonanie