Home Wiadomości Rząd Szwajcarii zapłaci prawnikom 9,7 mln dolarów za doradztwo w ratowaniu Credit Suisse – fuzja z UBS w tle

Rząd Szwajcarii zapłaci prawnikom 9,7 mln dolarów za doradztwo w ratowaniu Credit Suisse – fuzja z UBS w tle

dodał Bankingo

Rząd Szwajcarii przyznał kontrakt doradczy o wartości do 8,7 mln franków szwajcarskich (9,7 mln USD) firmie Alvarez & Marsal Switzerland w związku z ratowaniem Credit Suisse, jak wynika z informacji opublikowanej w poniedziałek na państwowej platformie zamówień publicznych Simap.ch.

W ubiegłym miesiącu szwajcarskie władze zorganizowały przejęcie mającego problemy Credit Suisse przez konkurencyjny UBS, obejmujące ponad 200 mld franków gwarancji finansowych.

W ramach przyspieszonego połączenia dwóch największych banków Szwajcarii, Berno poinformowało UBS, że pokryje do 9 mld franków strat wynikających ze sprzedaży trudnych do wyceny aktywów Credit Suisse.

UBS pokryje pierwsze 5 mld franków strat.

„Konfederacja potrzebuje doradztwa i wsparcia z ekonomicznego punktu widzenia dla kontraktowej realizacji udzielenia gwarancji,” czytamy na Simap.ch. Ponieważ fuzja banków ma zostać zrealizowana bardzo szybko, gwarancja pokrywająca straty musi być przygotowana niezwłocznie – dodał.

Rzecznik Ministerstwa Finansów stwierdził, że Alvarez & Marsal będzie doradzać rządowi podczas negocjacji mających na celu opracowanie szczegółowej umowy z UBS oraz w procesie likwidacji aktywów.

Dziesięć dni temu Ministerstwo Finansów przyznało również kontrakt kancelarii prawnej Niederer Kraft Frey (NKF) na doradztwo w zakresie kontraktowej realizacji udzielenia gwarancji. Za tę usługę Ministerstwo Finansów zapłaci do 10,3 mln CHF.

Mamy coś, co może Ci się spodobać

Bankingo.pl

Bankingo to portal dostarczający najnowsze i najważniejsze wiadomości prawo- ekonomiczne. Nasza misja to dostarczenie najbardziej wartościowych informacji w przystępnej formie jak najszybciej to możliwe.

Kontakt:

redakcja@bankingo.pl

Wybór Redakcji

Ostatnie artykuły

© 2024 Bankingo.pl – Portal prawno-ekonomiczny. Wykonanie