Home Wiadomości Rząd przyjmuje „Tarczę dla pogranicza” – wsparcie dla wybranych przedsiębiorców na granicy polsko-białoruskiej

Rząd przyjmuje „Tarczę dla pogranicza” – wsparcie dla wybranych przedsiębiorców na granicy polsko-białoruskiej

dodał Bankingo

Rada Ministrów zatwierdziła specjalny program pomocowy dla firm działających na pograniczu polsko-białoruskim o nazwie „Tarcza dla pogranicza”. Jak poinformował wiceszef MSWiA Maciej Wąsik podczas posiedzenia sejmowej komisji spraw wewnętrznych i administracji, środki finansowe zostaną przeznaczone na wsparcie przedsiębiorców z regionu, zwłaszcza dużych hoteli.

Komisja Europejska zatwierdziła wspomniany program polskiego rządu 26 stycznia 2023 r. „Tarcza dla pogranicza” otrzymała budżet 21 milionów euro na realizację działań pomocowych. Proces uzyskania zgody ze strony Komisji Europejskiej trwał rok. Wąsik potwierdził, że uchwała Rady Ministrów, która nadała programowi moc prawną, została już przyjęta.

Głównym celem „Tarczy dla pogranicza” jest pomoc firmom z pogranicza polsko-białoruskiego, które borykają się z trudnościami finansowymi spowodowanymi wprowadzeniem stanu wyjątkowego na granicy z Białorusią. Dotyczy to przede wszystkim dużych hoteli, które nie mogły w pełni skorzystać z rekompensat dla branży turystycznej uchwalonych przez polski parlament. Przedsiębiorstwa te przekroczyły dopuszczalny poziom pomocy publicznej (tzw. de minimis), korzystając wcześniej z innych form wsparcia publicznego przy realizacji różnych projektów, np. inwestycyjnych.

Dzięki nowemu programowi rządowemu, wybrane przedsiębiorstwa z pogranicza polsko-białoruskiego uzyskają dodatkowe wsparcie, które może pomóc im przetrwać trudny okres związany z ograniczeniami na granicy i ożywić lokalną gospodarkę.

Mamy coś, co może Ci się spodobać

Bankingo.pl

Bankingo to portal dostarczający najnowsze i najważniejsze wiadomości prawo- ekonomiczne. Nasza misja to dostarczenie najbardziej wartościowych informacji w przystępnej formie jak najszybciej to możliwe.

Kontakt:

redakcja@bankingo.pl

Wybór Redakcji

Ostatnie artykuły

© 2024 Bankingo.pl – Portal prawno-ekonomiczny. Wykonanie