Home Prawo Przedsiębiorcy mają szansę przestać spłacać kredyty we frankach

Przedsiębiorcy mają szansę przestać spłacać kredyty we frankach

dodał Bankingo

Przedsiębiorcy w Polsce, którzy zaciągnęli kredyty we frankach szwajcarskich, od dawna zmagały się z trudnościami i niepewnością. Jednak teraz istnieje nadzieja na zatrzymanie spłaty tych kredytów, dzięki pewnym postanowieniom wydanym przez sądy. Przedsiębiorcy mają coraz większe szanse na uzyskanie zabezpieczenia w sprawach dotyczących nieważności umowy kredytowej i wstrzymania spłaty rat. W tym artykule przyjrzymy się bliżej tej sytuacji i dowiemy się, jakie są możliwości dla przedsiębiorców z kredytami we frankach.

Trudności dla przedsiębiorców

Przedsiębiorcy we frankach szwajcarskich od dawna borykają się z trudnościami spowodowanymi nieprzewidywalnością kursu walutowego. Wzrost wartości franka w stosunku do polskiego złotego sprawił, że spłata kredytów stała się bardzo kosztowna. Wielu przedsiębiorców miało trudności z utrzymaniem się na powierzchni i spłatą rat.

Jednak procesowanie się przedsiębiorców z bankami w celu ustalenia nieważności umowy kredytowej jest skomplikowane. Przedsiębiorcy muszą udowodnić, że zapisy w umowie są abuzywne lub niezgodne z prawem. Ponadto, koszty procesu oraz ryzyko przegranej sprawy zniechęcały przedsiębiorców do podjęcia działań prawnych.

Zmiana w postawie sądów

Choć wnioski o udzielenie zabezpieczenia w sprawach przedsiębiorców były wcześniej rzadkie, ostatnio pojawiły się pierwsze pozytywne postanowienia. Sądy zaczynają bardziej uwzględniać potrzeby przedsiębiorców walczących z bankami o nieważność umowy kredytowej i wstrzymanie spłaty rat.

Ostatnio w dwóch przypadkach, sądy wydały postanowienia zabezpieczające postępowanie sądowe, wstrzymujące obowiązek spłaty rat przez przedsiębiorców mających kredyty we frankach. To otwiera nowe możliwości dla przedsiębiorców, którzy wcześniej bali się podjąć działania prawne.

Zabezpieczenie przedsiębiorców

Postanowienia zabezpieczające w sprawach przedsiębiorców mają na celu ograniczenie działań banków wobec nich. Banki nie mogą wypowiadać umów, przekazywać informacji do Biura Informacji Kredytowej S.A. ani do biur informacji gospodarczej dotyczących braku spłaty rat. Ponadto, banki nie mogą wysyłać monitów, wezwań do zapłaty ani innej korespondencji związanej z harmonogramem spłaty.

To oznacza, że przedsiębiorcy mają pewną ochronę przed agresywnymi działaniami banków. Mogą również odczuć pewną ulgę w spłacie swoich zobowiązań.

Zmiana na lepsze dla przedsiębiorców

Sytuacja dla przedsiębiorców z kredytami we frankach zmienia się stopniowo na lepsze. Sądy zaczynają rozumieć trudności, z jakimi borykają się przedsiębiorcy i starają się znaleźć rozwiązania, które będą dla nich bardziej korzystne. To daje nadzieję na poprawę sytuacji dla wielu przedsiębiorców, którzy do tej pory czuli się bezradni wobec wysokich rat kredytowych.

Podsumowanie

Przedsiębiorcy mające kredyty we frankach szwajcarskich mają teraz większe szanse na uzyskanie zabezpieczenia w sprawach dotyczących nieważności umowy kredytowej i wstrzymania spłaty rat. Sądy zaczynają bardziej uwzględniać potrzeby przedsiębiorców i wyróżniają się pozytywnymi postanowieniami. To zmienia sytuację dla wielu przedsiębiorców, którzy zmagali się z trudnościami i kosztowną spłatą kredytów we frankach. Choć procesowanie się z bankami nadal jest skomplikowane, przedsiębiorcy mają teraz większe nadzieje na poprawę swojej sytuacji.

Mamy coś, co może Ci się spodobać

Bankingo.pl

Bankingo to portal dostarczający najnowsze i najważniejsze wiadomości prawo- ekonomiczne. Nasza misja to dostarczenie najbardziej wartościowych informacji w przystępnej formie jak najszybciej to możliwe.

Kontakt:

redakcja@bankingo.pl

Wybór Redakcji

Ostatnie artykuły

© 2024 Bankingo.pl – Portal prawno-ekonomiczny. Wykonanie