Home Wiadomości Powrót do sprawy kredytów frankowych: możliwość odzyskania pieniędzy po spłaceniu kredytu?

Powrót do sprawy kredytów frankowych: możliwość odzyskania pieniędzy po spłaceniu kredytu?

dodał Bankingo

Frankowicze nie mają lekko. Nawet gdy udaje im się doprowadzić do unieważnienia umowy kredytowej, banki z reguły starają się bronić. Co jednak, gdy kredyt jest już spłacony? Czy możliwe jest odzyskanie środków pomimo spełnienia wszelkich zobowiązań wobec banku? Okazuje się, że odpowiedź na to pytanie może być zaskakująca.

Prawne aspekty spłacenia kredytu frankowego

Możliwość żądania zwrotu świadczenia po spełnieniu wszystkich obowiązków wynika z artykułu 411 punkt 1 i 4 Kodeksu cywilnego. Zgodnie z tym przepisem, nie można żądać zwrotu świadczenia, jeśli spełniający zobowiązanie wiedział, że nie był do tego zobowiązany. Wyjątkiem jest sytuacja, gdy spełnienie świadczenia nastąpiło z zastrzeżeniem zwrotu, w celu uniknięcia przymusu lub w wykonaniu nieważnej czynności prawnej.

Co istotne, sytuacja osób, które spłaciły kredyty frankowe, różni się od przypadków opisanych w powołanym artykule. Kredytobiorcy często spłacają swoje zobowiązania, aby uniknąć przymusu, na przykład windykacji. Ponadto, omawiany przepis nie ma zastosowania, gdy chodzi o wykonanie nieważnej czynności prawnej.

W praktyce oznacza to, że osoby, które spłaciły kredyt frankowy, mogą podjąć działania mające na celu unieważnienie umowy kredytu. To prawda niezależnie od tego, czy do końca okresu kredytowania pozostał jeszcze czas, czy wszystkie raty zostały już spłacone.

Czy warto działać? Statystyki są po stronie frankowiczów

Jeżeli zastanawiasz się, czy warto podjąć działania prawne po spłaceniu kredytu frankowego, odpowiedź brzmi: tak. Aktualne statystyki sprzyjają frankowiczom – prawomocnie wygrywają oni aż 99,1% spraw przeciwko bankom. Warto zatem skorzystać z pomocy ekspertów doświadczonych w sprawach przeciwko bankom. Dzięki temu zapewnisz sobie spokój oraz zyskasz szansę na uwolnienie się od kredytu. A co najważniejsze, odzyskasz to, co bank nienależnie pobrał w toku wykonywania umowy.

Podkreślenie tego, jak ważne jest skorzystanie z pomocy specjalistów w tej kwestii, jest kluczowe. Odzyskanie swoich pieniędzy po spłaceniu kredytu frankowego to nie lada wyzwanie, ale z odpowiednią pomocą, wszystko jest możliwe.

Mamy coś, co może Ci się spodobać

Bankingo.pl

Bankingo to portal dostarczający najnowsze i najważniejsze wiadomości prawo- ekonomiczne. Nasza misja to dostarczenie najbardziej wartościowych informacji w przystępnej formie jak najszybciej to możliwe.

Kontakt:

redakcja@bankingo.pl

Wybór Redakcji

Ostatnie artykuły

© 2024 Bankingo.pl – Portal prawno-ekonomiczny. Wykonanie