Home Wiadomości PKO BP nie boi się konsekwencji po wygranej frankowiczów w TSUE

PKO BP nie boi się konsekwencji po wygranej frankowiczów w TSUE

dodał Bankingo

Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej (TSUE) wydał dwa wyroki skierowane do banków od konsumentów, którzy zaciągnęli kredyty denominowane we frankach szwajcarskich. W odpowiedzi na te wyroki, wiceprezes PKO Banku Polskiego, Dariusz Szwed, uspokaja klientów i inwestorów, zapewniając o stabilności i bezpieczeństwie pozycji banku.

Analiza wyroku i skutki dla klientów PKO BP

W kontekście wyroku TSUE, wiceprezes Szwed zapewnił, że PKO BP dokładnie analizuje uzasadnienie decyzji. Jak podkreśla, w świetle krajowych przepisów prawa i zasady proporcjonalności, klienci nie powinni oczekiwać dodatkowych roszczeń. Według Szweda, bank nie korzystał kosztem klienta, a konsument nie ucierpiał finansowo. Wszystkie środki, które klient zaciągnął na kredyt, posłużyły do zaspokojenia jego potrzeb mieszkaniowych, a bank ponosił koszty związane z pozyskaniem, udostępnieniem i obsługą techniczną kredytu.

Szwed zwrócił również uwagę na fakt, że PKO BP systematycznie poprawiał swoje wyniki operacyjne, zwiększał nadwyżkę kapitałową i stale doskonalił jakość swojego portfela kredytowego. Dzięki tym działaniom, bank jest w stanie skutecznie zasilić dodatkowe rezerwy i utrzymać bezpieczną pozycję kapitałową i płynnościową.

Ustabilizowana pozycja PKO BP i bezpieczeństwo klientów

W odpowiedzi na wyroki TSUE, PKO BP kontynuuje swoje działania związane z optymalizacją wyników i utrzymaniem bezpieczeństwa klientów. Dariusz Szwed zapewnia, że środki klientów są bezpieczne i bank prowadzi wszystkie operacje bez zakłóceń. Dodatkowo, bank nadal oferuje ugody dla klientów frankowych, które, jak twierdzi Szwed, stanowią sprawiedliwe rozwiązanie dla osób, które rzeczywiście straciły na kredycie frankowym.

Podsumowując, PKO BP utrzymuje bezpieczną i stabilną pozycję mimo wyroków TSUE. Działania banku w zakresie poprawy wyników operacyjnych i zapewnienia bezpieczeństwa klientów przekładają się na zaufanie zarówno konsumentów

Mamy coś, co może Ci się spodobać

Bankingo.pl

Bankingo to portal dostarczający najnowsze i najważniejsze wiadomości prawo- ekonomiczne. Nasza misja to dostarczenie najbardziej wartościowych informacji w przystępnej formie jak najszybciej to możliwe.

Kontakt:

redakcja@bankingo.pl

Wybór Redakcji

Ostatnie artykuły

© 2024 Bankingo.pl – Portal prawno-ekonomiczny. Wykonanie