Home Wiadomości OpenAI trwają rozmowy z Samem Almanem w sprawie powrotu na stanowisko CEO

OpenAI trwają rozmowy z Samem Almanem w sprawie powrotu na stanowisko CEO

dodał Bankingo

OpenAI prowadzi rozmowy z Samem Almanem w celu przywrócenia go na stanowisko dyrektora generalnego – twierdzą nieznane źródła. Decyzja o nagłym zwolnieniu Almana przez zarząd OpenAI w piątek wstrząsnęła branżą technologiczną. Jednak Alman jest niepewny, czy chce wrócić do organizacji i żąda znaczących zmian w zarządzaniu – donosi The Verge, powołując się na jedno ze źródeł.

Wstrząs w OpenAI

Decyzja zarządu OpenAI o zwolnieniu Sama Almana jako dyrektora generalnego bez wcześniejszego ostrzeżenia w piątek wywołała poruszenie w organizacji. Wkrótce po tym, Greg Brockman, były przewodniczący zarządu i prezydent OpenAI, złożył rezygnację. Obaj dyrektorzy prowadzą rozmowy z przyjaciółmi i inwestorami na temat założenia nowej firmy. Kilku wysokich rangą badaczy również zrezygnowało w piątek, a osoby związane z OpenAI twierdzą, że więcej odejść jest w planach.

Największy inwestor OpenAI, Microsoft, wydał oświadczenie po zwolnieniu Almana, w którym zadeklarował, że jest „zobowiązany” do współpracy z organizacją zajmującą się sztuczną inteligencją. Jednak inwestorzy OpenAI nie zostali poinformowani z wyprzedzeniem ani nie mieli możliwości wypowiedzenia się w sprawie decyzji zarządu o usunięciu Almana. Jako twarz organizacji i najbardziej znany głos w dziedzinie sztucznej inteligencji, jego usunięcie stawia przyszłość OpenAI w niepewności w momencie, gdy konkurenci gonią, aby dogonić niezwykły wzrost ChatGPT.

Rozmowy z Almanem

Wydaje się, że zarząd OpenAI jest w desperacji i prowadzi rozmowy z Samem Almanem na temat jego powrotu na stanowisko dyrektora generalnego. Jedno ze źródeł twierdzi, że Alman jest „niezdecydowany” co do powrotu i oczekuje znaczących zmian w zarządzaniu organizacją. Nieznane źródło podaje, że Alman i Brockman mieli zgodę zarządu na rezygnację i możliwość powrotu, ale zarząd zmienił zdanie – nie dotrzymał ważnego terminu o 17:00 czasu Pacyfiku, po którym wielu pracowników OpenAI miało zamiar złożyć rezygnację. Jeśli Alman zdecyduje się odejść i założyć nową firmę, ci pracownicy na pewno pójdą za nim.

Nie udało się skontaktować z przedstawicielem OpenAI w celu uzyskania komentarza na temat rozmów Almana z zarządem. Również przedstawiciel Microsoftu odmówił komentarza.

Różnice w zarządzie OpenAI

Obecny zarząd OpenAI składa się z głównego naukowca Ilyi Sutskevera, dyrektora generalnego Quora, Adama D’Angelo, byłego dyrektora generalnego GeoSim Systems, Tashy McCauley, oraz Helen Toner, dyrektora strategii w Centrum Bezpieczeństwa i Nowych Technologii na Uniwersytecie Georgetown. W przeciwieństwie do tradycyjnych firm, zarząd nie ma za zadanie maksymalizowania wartości dla udziałowców, i żaden z członków zarządu nie posiada udziałów w OpenAI. Ich misją jest zapewnienie „ogólnego dobrodziejstwa” sztucznej inteligencji ogólnej, czyli AGI.

Według wielu źródeł, Ilya Sutskever, który jest współzałożycielem OpenAI i kieruje zespołem badaczy, odegrał kluczową rolę w zwolnieniu Almana w tym tygodniu. Jego rola w przewrocie sugeruje konflikt wewnątrz organizacji między badaczami a działem produktowym.

Podsumowanie

Rozmowy zarządu OpenAI z Samem Almanem w sprawie jego powrotu na stanowisko dyrektora generalnego wskazują, że organizacja jest w stanie chaosu bez niego. Godziny po jego zwolnieniu, Greg Brockman, były prezydent OpenAI i były przewodniczący zarządu, złożył rezygnację, a dwaj dyrektorzy prowadzą rozmowy z przyjaciółmi i inwestorami na temat założenia nowej firmy. Wielu wysokich rangą badaczy również zrezygnowało w piątek, a osoby związane z OpenAI twierdzą, że więcej odejść jest w planach. Decyzja zarządu OpenAI o zwolnieniu Almana wywołała niepewność co do przyszłości organizacji w momencie, gdy konkurenci gonią, aby dogonić niezwykły wzrost ChatGPT. Czy Alman wróci na stanowisko dyrektora generalnego czy zdecyduje się na założenie nowej firmy, pozostaje jeszcze nieznane.

Mamy coś, co może Ci się spodobać

Bankingo.pl

Bankingo to portal dostarczający najnowsze i najważniejsze wiadomości prawo- ekonomiczne. Nasza misja to dostarczenie najbardziej wartościowych informacji w przystępnej formie jak najszybciej to możliwe.

Kontakt:

redakcja@bankingo.pl

Wybór Redakcji

Ostatnie artykuły

© 2024 Bankingo.pl – Portal prawno-ekonomiczny. Wykonanie