Home Edukacja O co pyta sąd w sprawie Frankowej?

O co pyta sąd w sprawie Frankowej?

dodał Bankingo

Gdy zbliża się rozprawa dotycząca kredytu we frankach, wiele osób zastanawia się, jak należy się przygotować do udziału w takim posiedzeniu sądowym. Przeszukiwanie Internetu w celu znalezienia informacji na temat pytań zadawanych na rozprawie frankowej staje się coraz bardziej popularne. W tym artykule postaramy się odpowiedzieć na to pytanie i przedstawić wskazówki dotyczące przygotowania się do sprawy frankowej.

Dlaczego warto się przygotować?

Przesłuchanie na rozprawie frankowej może być stresujące, dlatego ważne jest odpowiednie przygotowanie. Celem pełnomocnika jest nie tylko reprezentacja klienta przed sądem i wygłoszenie mowy końcowej, ale również odpowiednie przygotowanie klienta do udziału w rozprawie. Spotkanie przygotowawcze z pełnomocnikiem ma na celu omówienie wszystkich pytań i odpowiedzi, które mogą pojawić się na rozprawie. Klient otrzymuje również instrukcję dotyczącą zeznawania na rozprawie frankowej. Spotkanie może odbywać się osobiście, online lub telefonicznie.

Jak przebiega przesłuchanie na rozprawie frankowej?

Rozprawa frankowa zwykle trwa około dwóch godzin. Przesłuchanie klienta odbywa się według ustalonego schematu. Najpierw pytania zadaje sąd, następnie pełnomocnik klienta, a na końcu pełnomocnik banku. Na rozprawie należy stawić się punktualnie i zarezerwować sobie odpowiednią ilość czasu.

Jak zeznawać na rozprawie frankowej?

Podczas przesłuchania na rozprawie frankowej ważne jest, aby odpowiadać na pytania sądu i pełnomocników zgodnie ze swoją wiedzą i prawdą. Jeżeli nie znamy lub nie pamiętamy odpowiedzi na pytanie, powinniśmy szczerze przyznać, że nie wiemy lub nie pamiętamy. W przypadku niezrozumienia pytania, warto poprosić o jego skonkretyzowanie i wyjaśnienie. Jeśli uważamy, że nie odpowiedzieliśmy wystarczająco na pytanie lub zostaliśmy przerwani, możemy poprosić o umożliwienie dokończenia wypowiedzi.

Pytania zadawane na rozprawie frankowej

Na rozprawie frankowej mogą pojawić się różne pytania dotyczące umowy kredytowej i okoliczności jej zawarcia. Poniżej przedstawiamy przykładową listę pytań, które mogą zostać zadane na rozprawie:

 • Kiedy i w jakim celu został zaciągnięty kredyt we frankach?
 • Czy kredyt był powiązany z prowadzeniem działalności gospodarczej?
 • Czy nieruchomość, na której został zaciągnięty kredyt, była wynajmowana?
 • Dlaczego zdecydowano się na zaciągnięcie kredytu we frankach, a nie w złotówkach?
 • Czy w momencie zaciągania kredytu we frankach posiadano zdolność kredytową w złotówkach?
 • Jak dowiedziano się o możliwości zaciągnięcia kredytu we frankach?
 • Jakie wykształcenie posiadał kredytobiorca w chwili zawierania kredytu?
 • Czy porównano raty kredytu we frankach i złotówkach?
 • Czy zapoznano się z całą treścią umowy kredytowej?
 • Czy zgłaszano jakiekolwiek uwagi do zapisów umowy kredytowej?

Podchwytliwe pytania – co kryje się za nimi?

 1. Dlaczego wybrano kredyt w CHF, a nie w PLN?

  Tutaj chodzi o zbadanie, czy decyzja była świadoma, czy też wynikała z wprowadzenia w błąd przez bank czy doradcę.

 2. Kiedy zorientowano się w wadliwości umowy?

  Pytanie ma na celu ustalenie, czy kredytobiorca nie zwlekał zbyt długo z podjęciem kroków prawnych.

 3. Czy kredytobiorca podpisał wszystkie dokumenty kredytowe przed ich podpisaniem?

  Jeżeli nie, to dlaczego? Czy wynikało to z braku wiedzy, presji czasu, czy może niejasnych informacji ze strony banku?

Już znasz najważniejsze pytania na sprawie frankowej

Przygotowanie do rozprawy frankowej jest kluczowe dla skutecznej obrony swoich interesów. Warto zapoznać się z dokumentacją bankową, umową kredytową i innymi dokumentami związanymi z kredytem. Przygotowując się do przesłuchania, warto przypomnieć sobie okoliczności podpisania umowy kredytowej oraz spłaty kredytu. Ważne jest również zachowanie odpowiedniej prezencji na sali sądowej.

Podsumowując, przygotowanie do rozprawy frankowej jest istotne dla skutecznej obrony swoich interesów. Zapoznanie się z pytaniami, które mogą zostać zadane na rozprawie, oraz odpowiednie przygotowanie merytoryczne i emocjonalne są kluczowe dla osiągnięcia pozytywnego rezultatu. Przesłuchanie na rozprawie frankowej może być stresujące, ale z odpowiednim przygotowaniem można zwiększyć swoje szanse na sukces.

Mamy coś, co może Ci się spodobać

Bankingo.pl

Bankingo to portal dostarczający najnowsze i najważniejsze wiadomości prawo- ekonomiczne. Nasza misja to dostarczenie najbardziej wartościowych informacji w przystępnej formie jak najszybciej to możliwe.

Kontakt:

redakcja@bankingo.pl

Wybór Redakcji

Ostatnie artykuły

© 2024 Bankingo.pl – Portal prawno-ekonomiczny. Wykonanie