Home Banki Nowa odsłona kredytów hipotecznych w ING Banku Śląskim – przemiana oparta na WIRON

Nowa odsłona kredytów hipotecznych w ING Banku Śląskim – przemiana oparta na WIRON

dodał Bankingo

ING Bank Śląski wychodzi naprzeciw oczekiwaniom klientów i przywraca do swojej oferty kredyty hipoteczne ze zmiennym oprocentowaniem. Kluczową zmianą jest oparcie oprocentowania na wskaźniku referencyjnym WIRON 1M Stopa Składana. Nowe zasady będą obowiązywać dla wniosków kredytowych składanych od 26 czerwca 2023 r., co potwierdzono w oficjalnym komunikacie banku.

Kredyty hipoteczne w nowym świetle – wprowadzenie WIRON 1M Stopa Składana

Podstawowym elementem nowej oferty kredytów hipotecznych w ING Banku Śląskim jest wskaźnik referencyjny WIRON 1M Stopa Składana. Oprocentowanie kredytów będzie składało się z tego wskaźnika oraz marży banku.

Według banku, konstrukcja zmiennego oprocentowania opartego o WIRON 1M Stopa Składana oznacza, że harmonogram spłat klienta będzie ulegał zmianom co miesiąc, z uwzględnieniem zmieniającej się wartości wskaźnika. To będzie skutkować różną wysokością raty w każdym miesiącu.

Realizacja Mapy Drogowej i plany na przyszłość

Wprowadzenie zmiennych kredytów hipotecznych opartych o WIRON jest zgodne z założeniami Mapy Drogowej opublikowanej przez Narodową Grupę Roboczą ds. reformy wskaźników referencyjnych. Ten krok jest częścią większego procesu zastąpienia WIBOR-u przez WIRON, w którym aktywnie uczestniczy ING Bank Śląski.

Warto podkreślić, że oferta banku nadal będzie obejmowała kredyty hipoteczne z okresowo stałą stopą. Tym samym, klienci ING będą mieli możliwość wyboru pomiędzy stabilnością stałej stopy a potencjalnymi korzyściami płynącymi z kredytów ze zmiennym oprocentowaniem.

Mamy coś, co może Ci się spodobać

Bankingo.pl

Bankingo to portal dostarczający najnowsze i najważniejsze wiadomości prawo- ekonomiczne. Nasza misja to dostarczenie najbardziej wartościowych informacji w przystępnej formie jak najszybciej to możliwe.

Kontakt:

redakcja@bankingo.pl

Wybór Redakcji

Ostatnie artykuły

© 2024 Bankingo.pl – Portal prawno-ekonomiczny. Wykonanie