Home Wiadomości Negocjowanie ugody z bankiem – Czy to bezpieczne rozwiązanie w 2024?

Negocjowanie ugody z bankiem – Czy to bezpieczne rozwiązanie w 2024?

dodał Bankingo

Negocjowanie ugody z bankiem w sprawie kredytu frankowego jest jednym z wielu sposobów rozwiązania problemów związanych z tą formą finansowania. Choć niektóre banki starają się uatrakcyjniać warunki ugód, warto zastanowić się, czy to naprawdę bezpieczne rozwiązanie. W tym artykule przyjrzymy się różnym aspektom negocjacji ugody z bankiem oraz przedstawimy alternatywne rozwiązania.

Negocjowanie ugody z bankiem – Czy warto?

Decydując się na negocjowanie ugody z bankiem, trzeba zachować szczególną ostrożność. Samodzielne negocjacje mogą prowadzić do tarapatów, zwłaszcza jeśli nie posiada się odpowiedniej wiedzy z zakresu prawa i finansów. Warto również uważać na niezweryfikowane oferty domniemanych negocjatorów bankowych, które mogą służyć do pozyskiwania namiarów na potencjalnych klientów dla podmiotów trzecich. Istnieje także ryzyko wycieku informacji do banków.

Zamiast samodzielnie negocjować ugody, warto skorzystać z usług sprawdzonej kancelarii adwokackiej lub radcowskiej, wyspecjalizowanej w sprawach związanych z kredytami frankowymi. Tylko taka kancelaria może zagwarantować profesjonalną obsługę i reprezentację przed sądem, a w razie powstania szkody można dochodzić odszkodowania z obowiązkowego ubezpieczenia OC.

Korzyści z drogi sądowej

Negocjowanie ugody z bankiem może wydawać się korzystne, ale prawda jest taka, że korzyści z drogi sądowej wielokrotnie przewyższają zyski nawet z najlepszej ugody. Unieważnienie umowy kredytowej przez sąd oznacza, że saldo zadłużenia spada do zera, a bank musi zwrócić wszystkie wpłacone raty kapitałowo-odsetkowe powiększone o ustawowe odsetki za zwłokę za każdy rok trwania sporu.

Ostatnie wyroki TSUE zagwarantowały Frankowiczom odsetki za opóźnienie już od daty złożenia reklamacji w banku, a najpóźniej od daty doręczenia bankowi odpisu pozwu sądowego. Na samych odsetkach za zwłokę Frankowicze zyskują po unieważnieniu umowy kredytowej kilkadziesiąt tysięcy złotych ekstra.

Jak znaleźć dobrą kancelarię do obsługi sprawy?

Wybór dobrej kancelarii adwokackiej lub radcowskiej wyspecjalizowanej w sporach z bankami w sprawach kredytów frankowych jest kluczowy. Istnieje kilka kryteriów, które warto brać pod uwagę przy wyborze takiej kancelarii:

  1. Kancelaria powinna być prowadzona przez adwokatów lub radców prawnych wyspecjalizowanych w sporach dotyczących kredytów frankowych.
  2. Kancelaria powinna posiadać co najmniej pięcioletnie doświadczenie w reprezentowaniu Frankowiczów przed sądami.
  3. Na koncie kancelarii powinno być około 1,5 tysiąca wygranych spraw frankowych, w tym wiele prawomocnych wyroków.
  4. Kancelaria powinna transparentnie informować o rezultatach prowadzonych spraw, udostępniając skany wyroków, opisy spraw oraz podając nazwiska prawników.
  5. Kancelaria powinna wygrywać z każdym bankiem frankowym.
  6. Kancelaria powinna mieć zasięg ogólnopolski, reprezentując klientów przed różnymi sądami w kraju.
  7. Kancelaria powinna szybko uzyskiwać korzystne wyroki prawomocne, często w czasie poniżej 2 lat.
  8. Kancelaria powinna obejmować klienta opieką prawną także po prawomocnej wygranej, pomagając między innymi w wykreśleniu hipoteki.

Podsumowanie

Negocjowanie ugody z bankiem w sprawie kredytu frankowego może być ryzykowne, zwłaszcza jeśli podejmuje się to samodzielnie lub korzysta się z usług niezweryfikowanych firm. W przypadku takiej negocjacji istnieje duże ryzyko udostępnienia danych osobowych podmiotom trzecim.

Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług sprawdzonej kancelarii adwokackiej lub radcowskiej, która specjalizuje się w sprawach związanych z kredytami frankowymi. Tylko taka kancelaria może zapewnić profesjonalną obsługę i reprezentację przed sądem, a w przypadku powstania szkody można dochodzić odszkodowania z obowiązkowego ubezpieczenia OC. Pamiętajmy, że korzyści z drogi sądowej wielokrotnie przewyższają zyski z negocjacji ugody, dlatego warto skonsultować się z prawnikiem przed podjęciem jakichkolwiek działań.

Mamy coś, co może Ci się spodobać

Bankingo.pl

Bankingo to portal dostarczający najnowsze i najważniejsze wiadomości prawo- ekonomiczne. Nasza misja to dostarczenie najbardziej wartościowych informacji w przystępnej formie jak najszybciej to możliwe.

Kontakt:

redakcja@bankingo.pl

Wybór Redakcji

Ostatnie artykuły

© 2024 Bankingo.pl – Portal prawno-ekonomiczny. Wykonanie