Home Edukacja Najlepsze luksusowe zegarki inwestycyjne w 2023

Najlepsze luksusowe zegarki inwestycyjne w 2023

dodał Bankingo

Inwestowanie w zegarki to jeden z najlepszych pomysłów. Pozwoli to dobrze ulokować pieniądze. Z drugiej jednak strony – nie wszystkie czasomierze mogą okazać się warte wyłożonych pieniędzy. Brak wiedzy może doprowadzić do popełnienia poważnych błędów, jakie mogą skutkować utratą pieniędzy. Oto kilka wskazówek dla tych osób, które chcą wejść w świat inwestycji w zegarki. Nie zabraknie tu też modeli, które faktycznie warte są nie tylko poświęcenia uwagi, ale także określonych sum pieniędzy. Kolekcjonowanie zegarków to jednak nie oczywista sprawa, nie należy podejmować decyzji gdy nie mamy odpowiedniej wiedzy i umiejętności. Zawsze należy skonsultować się z zaufanym ekspertem przed rozpoczęciem jakichkolwiek działań w tym zakresie.

Zegarek warty swojej ceny

Osoby, które chcą mieć pewność, że podejmują dobrą decyzję muszą wiedzieć, jakie modele należy omijać szerokim łukiem.

Są to na pewno te zegarki, jakie pochodzą z masowej produkcji. Te, które kosztują kilkadziesiąt złotych (lub też kilkaset) nie osiągną w przyszłości zdumiewających kwot. Nie ma na to najmniejszych szans, aby ich cena nawet za kilkanaście lat mogła podskoczyć tak mocno. Specjaliści od rynku inwestycyjnego przyznają, że nie widzą przyszłości dla tych urządzeń, jakie mają mechanizmy kwarcowe.

Które zegarki są warte uwagi? Te renomowane, których jest zaledwie kilka lub kilkanaście na rynku. Nie ma się co oszukiwać, ale ich ceny szacowane są nawet na kilkadziesiąt tysięcy złotych. Te zegarki okażą się faktycznie dobrą inwestycją, jaka w przyszłości jest w stanie przynieść spodziewane zyski. Wśród producentów, którzy są w stanie zaoferować takie czasomierze, można wyróżnić Patek Philippe, Vacheron Constantin, Audemars Piguet, TAG Heuera, Seiko. Jednak najbardziej renomowana marka, znana na całym świecie, to Rolex. Ich zegarki są prawdziwym fenomenem.

Zegarki z limitowanej kolekcji

Na specjalną uwagę na pewno zasługują zegarki, jakie pochodzą z limitowanych kolekcji, jakie np. nawiązują do unikatowych wydarzeń. Mogą one być związane z ważnymi wydarzeniami dla samej firmy. Wtedy też takie produkty są niekiedy w stanie podwoić swoją cenę po upływie określonego czasu.

Historyczne zegarki

Można by sądzić, że tylko nowe zegarki są dobrą inwestycją, która jest w stanie zwrócić się w przyszłości. Okazuje się, że nie do końca. Równie ważna jest historia. Pierwszy zegarek z danej kolekcji może pochwalić się niekiedy większą wartością niż te, jakie były wydawane w latach kolejnych. W szczególności, jeżeli ma się do czynienia z czasomierzem, który pomimo upływu czasu, jest w stanie pochwalić się nienagannym stanem technicznym. Takich kolekcjonerskich zegarków nie brakuje. Pomimo zakupu wiele lat temu, nigdy nie były noszone. Do tego mogą one pochwalić się oryginalnym paskiem i dołączoną do niego dokumentacją, która jest w stanie poświadczyć jego oryginalność.

Osoby, jakie chcą kupić zegarek z myślą o przyszłości powinny pamiętać o jednej ważnej zasadzie. Po zakupie, zegarek należy przechowywać w odpowiednim miejscu, np. w sejfie. W miejscu, gdzie nie będzie narażony na szkodliwe czynniki zewnętrzne. Nawet wartościowe zegarki, które po wielu latach będą „zmęczone życiem”, nie wzbudzą zainteresowania wśród ewentualnych klientów.

Dochodowe modele zegarków

Czas na to, aby sprawdzić, jakie dokładnie zegarki okażą się absolutnym top of the top w przypadku planów inwestycyjnych.

Rolex Milgauss

Obecność marki Rolex w takim zestawieniu nie powinna chyba nikogo tak naprawdę dziwić. To jedna z takich marek, która wiedzie prym i przewyższa inne firmy pod każdym względem. W tym zestawieniu pojawi się więc kilka propozycji od nich.

Jedna z nich to Rolex Milgauss. Wśród jego najważniejszych zalet można wymienić:

  • konstrukcja z miękkiego żelaza,
  • przyciemniany kryształ,
  • pomarańczowa błyskawica secondhand.

Za stworzenie tak unikalnego produktu odpowiedzialni są nie tylko inżynierowie, ale w szczególności pracownicy służb medycznych. Pierwszy model powstał w latach 50. Dzisiaj można cieszyć się jego nieco ulepszoną wersją.

Źródło chrono24.com

Tudor Black Bay Chrono

W zestawieniu nie zabraknie zegarków dla mężczyzn. Nie trudno bowiem zauważyć, że to męskie egzemplarze są w stanie osiągnąć na rynku największą wartość.

Taki jest właśnie Tudor Black Bay Chrono. Jego pierwotna cena wynosiła 23 tys. 161 zł. W tym zegarku na uwagę zasługuje:

  • mechanizm automatyczny COSC ,
  • okrągła koperta o szerokości 41,0 m,
  • solidna, stalowa bransoleta,
  • wodoodporność do 200 m,
  • szkło szafirowe.

Stylowy i funkcjonalny model, który stał się obiektem pożądania wielu mężczyzn. Nie tylko tych, którzy szukają dobrego sposobu na ulokowanie swoich pieniędzy, ale także tych, którzy chcą być pewni tego, że w swojej garderobie mają stylowe dodatek. Z takiego zegarka, który pochodzi z luksusowej kolekcji, będzie można korzystać przez długi czas.

GMT Master i GMT Master II

Zegarki od firmy Rolex, które powstały we współpracy z Pan Am Airways. Są to dwa modele zegarków, które powstały z myślą o osobach pracujących „w powietrzu”, czyli pilotach i nawigatorach. Kosmopolityczne zegarki, jakie zawsze pozwolą mieć czas pod kontrolą. GMT Master II został następcą tego czasomierza, który po raz pierwszy szerokiemu światu został zaprezentowany w 1955 roku.

Pomimo tego, że ten nieco młodszy model ma kilka dodatkowych funkcji, to obydwa warte są swoich pieniędzy. W szczególności, jeżeli mowa jest o modelach, które posiadają rzadkie grawerowania. Wysokiej jakości solidne wykonanie sprawia, że ich rzadkość oraz unikalność, jest w stanie podnieść cenę nawet o kilkanaście tysięcy funtów.

Źródło chrono24.com

Rolex Daytona

Cosmograph Daytona po raz pierwszy został zaprezentowany w 1983 roku. Od tego momentu zyskał on status kultowego. Pomimo tego, że na rynku pokazało się po nim wiele innych propozycji, to legenda Daytona trwa i nic nie jest w stanie tego przerwać. Mechanizm w całości został opracowany przez firmę Rolex.

W 2023 roku marka zaprezentowała ulepszoną wersję, która posiada kaliber 4132. Wcześniejsze modele posiadały kaliber oznaczony 4131. Fenomen tego zegarka tkwi prawdopodobnie tym, że wszystkim fanom kojarzy się z szybkością, jaką samochody osiągają na torach wyścigowych. Daytona to nazwa, które nieodłącznie kojarzona jest z wyścigami. Niezawodny i trwały Cosmograph Daytona ma wyjątkowy chronograf. Do wyboru jest kilka modeli tego zegarka. Niektóre z nich warte są ponad 100 tys. złotych.

The Rolex Sea Dweller

Rolex jest marką, która myśli o wszystkich. Również o nurkach, którzy także chcą być na bieżąco z czasem. To właśnie z myślą o nich, w 1967 roku po raz pierwszy został zaprezentowany The Rolex Sea Dweller. W ofercie znaleźć można kilka modeli. Nie powinno to nikogo dziwić, ponieważ Rolex starał się o to, aby zaoferować czasomierz, który faktycznie będzie można zabierać na głębie. W końcu im się tu udało. Dowodem jest na to model Ref: 16660. Technologia pozwala na to, aby zabierać go na głębokość 1220 m – co wśród tego typu mechanizmów jest prawdziwym fenomenem. Oprócz tego, że został on wyposażony w szafirowe szkiełko, to można w nim znaleźć zawór ucieczki helu. Dzisiaj tego typu zegarki można kupić nawet za cenę powyżej 10 000 funtów.

Patek Philippe Nautilus

Ceny rozpoczynają się od ok. 30 tysięcy euro. Nie należy jednak się tym kierować, ponieważ ceny niektórych egzemplarzy osiągają wartość ponad 400 tys. złotych. Może się zakręcić w głowie. Unikalny deisgn i szwajcarska precyzja – oto co cechuje te zegarki, jakie pochodzą z tej kolekcji.

Oprócz tego, że dzięki tym czasomierzom na bieżąco można sprawdzić godzinę, do wykorzystania zyskuje się także takie funkcje jak: data, fazy księżyca, chronograf. Dla wielu osób zegarki z tej kolekcji są symbolem statusu i osiągniętego prestiżu. Cała kolekcja jest na bieżąco aktualizowana, ponieważ marka pokazuje, że jest na bieżąco z obowiązującymi trendami.

Źródło chrono24.com

Podsumowanie

Inwestowanie w zegarki luksusowe stało się popularne wśród wielu kolekcjonerów i inwestorów. Chociaż niektóre modele potrafią osiągnąć astronomiczne ceny i przynieść imponujący zwrot z inwestycji, rynek zegarków luksusowych jest również narażony na gwałtowne spadki wartości. Tak jak w przypadku każdej inwestycji, niesie ona ze sobą pewne ryzyko. Z tego powodu, zanim zdecydujesz się na zakup takiego dobra w celach inwestycyjnych, zawsze warto skonsultować się z ekspertem w tej dziedzinie. Profesjonalne doradztwo może pomóc w zrozumieniu dynamiki rynku oraz w wyborze modeli o największym potencjale wzrostu wartości.

Mamy coś, co może Ci się spodobać

Bankingo.pl

Bankingo to portal dostarczający najnowsze i najważniejsze wiadomości prawo- ekonomiczne. Nasza misja to dostarczenie najbardziej wartościowych informacji w przystępnej formie jak najszybciej to możliwe.

Kontakt:

redakcja@bankingo.pl

Wybór Redakcji

Ostatnie artykuły

© 2024 Bankingo.pl – Portal prawno-ekonomiczny. Wykonanie