Home Prawo Kredyty frankowe PKO BP: czy warto ubiegać się o unieważnienie kredytu?

Kredyty frankowe PKO BP: czy warto ubiegać się o unieważnienie kredytu?

dodał Bankingo

Niepewność związana z rozprawą sądową to uczucie, które towarzyszy wielu frankowiczom zastanawiającym się czy warto podjąć ten krok. Pomimo tego, że orzecznictwo sądów jest praktycznie jednolite i praktycznie wszystko przemawia za tym, że warto podjąć działanie, to wciąż wielu osobom ciężko jest podjąć ostateczną decyzję. Okazuje się, że najnowsze wyroki frankowe nie pozostawiają wiele wątpliwości, czy warto? Jakie skutki prawne ma unieważnienie kredytu frankowego?

W momencie, kiedy kredyt frankowy zostanie unieważniony przez sąd, to jest traktowany tak jakby nigdy nie został zawarty. Oznacza to, że od tego momentu frankowicz nie tylko nie musi spłacać kolejnych rat, ale także może domagać się zwrotu już zapłaconych odsetek, marży czy prowizji. O ile cała kwota kredytu (kapitału) nie została jeszcze spłacona, to konsument zobowiązany jest do oddania kwoty wypłaconego kredytu czyli do zwrotu kapitału na rzecz banku.

Unieważnienie umowy czy ugoda? W obecnej sytuacji w większości przypadków lepszym rozwiązaniem jest unieważnienie umowy. Pozwala ono raz na zawsze zamknąć temat kredytu i odzyskać stabilność finansową.

Bank PKO planuje zmianę warunków ugody. Dlatego banki za wszelką cenę starają się nakłonić klientów do kontynuowania umowy i zmiany jedynie warunków kredytowych. PKO zapowiedziało już zmianę warunków ugody. Nie wiadomo do końca na czym miałyby polegać nowe warunki w przypadku tego banku.

Czy każdy kredyt frankowy w PKO BP można unieważnić? Umowy frankowe PKO BP są masowo unieważniane, co tylko potwierdza, że bank stosował w nich zapisy niezgodne z prawem. Faktem natomiast jest, że sprawa sądowa może trwać nieco dłużej. Istnieje jednak możliwość zabezpieczenia roszczenia do czasu rozprawy, co oznacza praktycznie natychmiastowe zamrożenie rat kredytu.

Rozprawa sądowa to dużo wyższe korzyści finansowe dla frankowicza i jedyna szansa na całkowite uwolnienie się od zadłużenia. Doświadczony prawnik bez problemu przeprowadzi Cię przez cały proces i sprawi, że nie będzie to dla Ciebie uciążliwe.

FAQ: Kredyty frankowe PKO BP – unieważnienie kredytu

  1. Czy warto ubiegać się o unieważnienie kredytu frankowego w PKO BP? Tak, warto rozważyć unieważnienie kredytu frankowego, ponieważ orzecznictwo sądów jest praktycznie jednolite, a najnowsze wyroki frankowe nie pozostawiają wiele wątpliwości. Unieważnienie kredytu pozwala zamknąć temat kredytu i odzyskać stabilność finansową.
  2. Jakie są skutki prawne unieważnienia kredytu frankowego? Gdy kredyt frankowy zostanie unieważniony przez sąd, jest traktowany tak, jakby nigdy nie został zawarty. Frankowicz nie musi spłacać kolejnych rat, może domagać się zwrotu już zapłaconych odsetek, marży czy prowizji, a także zobowiązany jest do zwrotu kapitału na rzecz banku, jeśli cała kwota kredytu nie została jeszcze spłacona.
  3. Czy lepszym rozwiązaniem jest unieważnienie umowy czy ugoda z bankiem? W większości przypadków lepszym rozwiązaniem jest unieważnienie umowy, gdyż pozwala raz na zawsze zamknąć temat kredytu i odzyskać stabilność finansową. Ugodę warto rozważyć indywidualnie, ale warto mieć na uwadze, że banki są postawione na przegranej pozycji, a niemal 100% spraw kończy się przegraną po stronie instytucji finansowej.
  4. Czy bank PKO BP planuje zmianę warunków ugody? Tak, PKO BP zapowiedziało zmianę warunków ugody, aby nakłonić klientów do kontynuowania umowy i zmiany jedynie warunków kredytowych. Nie wiadomo jeszcze, na czym dokładnie miałyby polegać nowe warunki w przypadku tego banku.
  5. Czy każdy kredyt frankowy w PKO BP można unieważnić? Umowy frankowe PKO BP są masowo unieważniane, co potwierdza, że bank stosował w nich zapisy niezgodne z prawem. Jednak każda sprawa sądowa jest rozważana indywidualnie, a czas trwania procesu może być różny ze względu na przepustowość sądów.
  6. Czy unieważnienie kredytu frankowego wiąże się z dużym obciążeniem finansowym? Rozprawa sądowa może przynieść dużo wyższe korzyści finansowe dla frankowicza, w porównaniu z ugodą. Doświadczony prawnik może przeprowadzić przez cały proces sądowy, minimalizując uciążliwość dla klienta.

Mamy coś, co może Ci się spodobać

Bankingo.pl

Bankingo to portal dostarczający najnowsze i najważniejsze wiadomości prawo- ekonomiczne. Nasza misja to dostarczenie najbardziej wartościowych informacji w przystępnej formie jak najszybciej to możliwe.

Kontakt:

redakcja@bankingo.pl

Wybór Redakcji

Ostatnie artykuły

© 2024 Bankingo.pl – Portal prawno-ekonomiczny. Wykonanie