Home Wiadomości Kredyt na 2% PKO BP przedstawi ofertę JUŻ od 1 lipca 2023 roku?

Kredyt na 2% PKO BP przedstawi ofertę JUŻ od 1 lipca 2023 roku?

dodał Bankingo

Polski gigant bankowy PKO BP, dysponujący aktywami na poziomie 444 mld zł, zdecydowanie postawił na innowacje. Bank wyraża chęć dominacji na rynku w kontekście najnowszego programu mieszkaniowego rządu. Z nieoficjalnych źródeł wynika, że instytucja ta jest w pełni przygotowana na wdrożenie nowych rozwiązań z dniem wejścia w życie przepisów.

Przygotowania do wprowadzenia ustawy o preferencyjnym oprocentowaniu kredytu

Rządowy program mieszkaniowy, zakładający udzielanie „bezpiecznych kredytów” na podstawie umowy z BGK, jest na progu legislacyjnej finalizacji. Po analizie przez Sejm zgłoszonych poprawek, oczekuje się, że ustawa wejdzie w życie 1 lipca. Polski bank jest gotowy na ten przełomowy moment, zamierzając utrzymać swoją pozycję lidera.

„Jesteśmy w pełni zaangażowani i przygotowani na wprowadzenie tego produktu w momencie wejścia w życie ustawy”, podkreśla osoba z zarządu banku. Z nieoficjalnych informacji wynika, że deweloperzy są już przygotowani na nowe przepisy, z mieszkaniami o różnej metrażu gotowymi do sprzedaży, co jest odpowiedzią na oczekiwania klientów związane z wprowadzeniem nowego programu.

Optymistyczna wizja przyszłości polskiego banku

„Przewidujemy, że wstępne zainteresowanie nowym produktem będzie duże. Uważamy, że polski bank ma potencjał do zdominowania tego segmentu rynku”, podkreślają osoby związane z bankiem.

Ogromne zasoby banku, które sięgają 444 mld zł, tylko potwierdzają tę optymistyczną wizję. W pierwszym kwartale 2023 roku bank wygenerował niemal 1,5 mld zł zysku netto i obsługuje 11,7 miliona klientów, co pokazuje jego silną pozycję na rynku. Z niecierpliwością czekamy na 1 lipca, kiedy to nowe prawo wejdzie w życie, i jesteśmy ciekawi, jak dobrze polski bank poradzi sobie z nowym wyzwaniem.

Mamy coś, co może Ci się spodobać

Bankingo.pl

Bankingo to portal dostarczający najnowsze i najważniejsze wiadomości prawo- ekonomiczne. Nasza misja to dostarczenie najbardziej wartościowych informacji w przystępnej formie jak najszybciej to możliwe.

Kontakt:

redakcja@bankingo.pl

Wybór Redakcji

Ostatnie artykuły

© 2024 Bankingo.pl – Portal prawno-ekonomiczny. Wykonanie