Home Edukacja Jak zweryfikować doświadczenie kancelarii od kredytów we frankach w 2023 roku

Jak zweryfikować doświadczenie kancelarii od kredytów we frankach w 2023 roku

dodał Bankingo

Na polskim rynku nie brakuje bardzo dużej liczby firm prawniczych, kancelarii i podmiotów, które podejmują się działań związanych ze sprawami frankowymi. Jest to spowodowane przez cały czas rosnącym kursem franka oraz rosnącą ilością wygranych spraw frankowych, co wpływa na większą liczbę klientów. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest wcześniejsze rozeznanie się w tym, który ze specjalistów ma największe doświadczenie w tej dziedzinie.

Dzięki czemu można dowiedzieć się, która z kancelarii ma doświadczenie?

W tym przypadku kluczowe jest zwrócenie uwagi przede wszystkim na liczbę wygranych spraw. Najlepsze z kancelarii mają wygranych 500-600 spraw frankowych z bankami, do nich zaliczają się również prawomocne wyroki.

Bardzo ważne jest także to, kiedy kancelaria rozpoczęła swoją działalność. Te mające odpowiednie doświadczenie powinny działać już w latach 2013/2014. Dzięki długiemu okresowi działalności na pewno udało im się wyszkolić pracowników do perfekcji. Najlepiej jest wybierać te kancelarie, które działają od co najmniej 6 lat.

Nie sposób zawierzać jedynie chwalebnym postom na stronach kancelarii. Korzystnie jest w chwili, gdy są one dodatkowo poparte skanami wyroków, co wpływa na ich wiarygodność.

Kancelarie, które nie mają nic do ukrycia wszystkie informacje o wyrokach publikują jawnie. Nie decydują się one na przesyłanie informacji e-mailami.

Warto jest zwrócić uwagę na to, iż sprawy zakończone sukcesem to te, które zakończyły się unieważnieniem umowy z bankiem, czy też odfrankowieniem kredytu. Za każdym razem klient dzięki opisowi postępowania powinien mieć świadomość odnośnie jego taktyki, czasu trwania oraz szczegółów wyroku.

Dobre kancelarie to również takie, które cechują się chwaleniem swoich pracowników. Nie brakuje więc publicznych informacji o składzie adwokatów i  radców prawnych pracujących w kancelarii.

Doświadczona kancelaria za każdym razem nie musi szukać swoich klientów, gdyż jej renoma jest tak silna, iż to kolejne osoby kontaktują się z nią same. W przypadku otrzymania niespodziewanego telefonu lub e-maila z reklamą z danej firmy należy być ostrożnym pod względem zaufania.

Warto jest wybierać te kancelarie, które zajmują się wyłącznie sprawami klientów związanymi z kredytem we frankach. Dzięki temu przez cały czas mogą oni doskonalić swoją wiedzę jedynie w tej dziedzinie. Podobnie sprawa przedstawia się w związku z zatrudnianiem pracowników. W takich sprawach powinni być oni wyłącznie specjalistami od kredytów frankowych.

Próba weryfikacji kancelarii frankowych przed podpisaniem umowy

Nie ma sensu korzystać z usług firm, które szumnie opowiadają o swojej praktyce. Skorzystanie z usług prawdziwie renomowanej kancelarii frankowej jest możliwe dzięki zapoznaniu się z ich licznymi wyrokami, które są umieszczane jawnie na stronie internetowej kancelarie oraz ich mediach społecznościowych. Dzięki temu można mieć pewność, że zamieszczane wyroki są prawdziwe.

Jeśli na stronie kancelarii nie brakuje sygnatur wygranych spraw to warto je jeszcze wpisać w wyszukiwarkęGoogle w celu sprawdzenia tego, czy kancelaria chwaląca się tym sukcesem faktycznie jest za niego odpowiedzialna. Jeśli sygnatura sprawy wyświetli się na stronie kilku kancelarii warto ustalić która z nich jest faktycznie odpowiedzialna za sukces.

Ważne jest także sprawdzenie daty rejestracji działalności danej kancelarii. Można to uczynić na stronie https://prod.ceidg.gov.pl/ dzięki wpisaniu numeru NIP w CEIDG. To właśnie dzięki temu wyszukaniu można mieć pewność związaną z tym, jaka jest faktyczna data założenia działalności kancelarii frankowej i czy jest ona zgodna z tym, co jest podawane przez daną firmę.

Dalszym krokiem jest odwiedzenie strony KRAiA https://rejestradwokatow.pl/adwokat, bądź KIR https://kirp.pl/wyszukiwarka-radcow-prawnych/. Dzięki niej będzie można zweryfikować to, czy właściciele i wspólnicy kancelarii posiadają odpowiednie kwalifikacje do jej prowadzenia. To pozwoli na szybkie zweryfikowanie poprawności danych podawanych na stronie internetowej, czy w mediach społecznościowych danej kancelarii frankowej.

Na koniec bardzo ważne jest zadbanie o to, by sprawdzić, czy dana kancelaria działa zgodnie z kodeksem etyki zawodowej. Jest to bardzo szybkie działanie dzięki sprawdzeniu tego, czy kancelaria korzysta z opcji płatnego reklamowania. Ważne jest wypatrywanie, czy dana kancelaria frankowa publicznie nie wytyka błędów innej kancelarii. Może to być sposób na odwrócenie uwagi od ich nie do końca poprawnej działalności.

W szczególności należy uważać na firmy prowadzone jako sp. z o.o. i s.a – gdyż nie są to kancelarie adwokatów i radców prawnych a jedynie pośrednicy.

Czego nie należy robić?

Warto jest zwrócić uwagę na to, czego należy się wystrzegać. Do tej kategorii zaliczają się:

– wysyłanie dokumentów z sygnaturami wygranych wyroków tylko poprzez e-mail w chwili, gdy z powodzeniem mogłyby być one udostępniane również publicznie przez kancelarię frankową,

– działalność kancelarii prowadzona przez krócej niż 6 lat,

– pracownicy i właściciele danej kancelarii nie działają zgodnie z etyką zawodową – agresywnie się reklamują, oczerniają inne firmy, podburzają do nie korzystania z ich usług.

– kancelaria frankowa może poszczycić się wyłącznie pozytywnymi opiniami na jej temat. Może to być związane z opłacaniem wystawiania takich opinii, które mają zachęcić do skorzystania z jej usług.

Zapamiętaj! O wiele lepiej sprawdza się możliwość poświęcenie więcej czasu na poszukiwanie renomowanej kancelarii frankowej niż żałowanie źle podjętej decyzji. Opłata może być wyższa, jednak jednocześnie związana jest z tym, iż pracownicy mają większe doświadczenie w tego typu sprawach.

Mamy coś, co może Ci się spodobać

Bankingo.pl

Bankingo to portal dostarczający najnowsze i najważniejsze wiadomości prawo- ekonomiczne. Nasza misja to dostarczenie najbardziej wartościowych informacji w przystępnej formie jak najszybciej to możliwe.

Kontakt:

redakcja@bankingo.pl

Wybór Redakcji

Ostatnie artykuły

© 2024 Bankingo.pl – Portal prawno-ekonomiczny. Wykonanie