Home Wiadomości Jak w praktyce wygląda unieważnienie kredytu we frankach?

Jak w praktyce wygląda unieważnienie kredytu we frankach?

dodał Bankingo

Rozważasz wzięcie udziału w procesie sądowym, próbując unieważnić Twoją umowę kredytową w CHF? Wydaje Ci się, że jest to skomplikowane i wymaga dużej ilości czasu? W tym artykule rozwiejemy twoje wątpliwości i odpowiemy na najbardziej palące pytania dotyczące postępowania sądowego w sprawach frankowych.

Czy proces unieważnienia umowy kredytu CHF trwa bardzo długo?

Średnio, proces o anulowanie umowy kredytu w CHF potrafi trwać około 3 lata. W praktyce, czas ten może się różnić, w zależności od różnych czynników, takich jak ilość spraw na danym wydziale sądowym czy taktyki prawne stosowane przez banki. Ciekawostką jest, że możliwość zaprzestania spłaty rat kredytowych może pojawić się znacznie wcześniej, już po około 3 miesiącach od złożenia pozwu, dzięki zabezpieczeniu roszczenia.

Czy muszę spędzić większość czasu w sądzie?

Proces sądowy nie oznacza, że musisz być ciągle obecny na rozprawach. Najczęściej, wymaga to jednej lub kilku wizyt, w celu złożenia zeznań. Wszystkie inne formalności są obsługiwane przez zespół doświadczonych prawników.

Jakie wsparcie mogę oczekiwać podczas procesu?

Dobre kancelarie frankowe oferują wsparcie na każdym etapie procesu sądowego. Doświadczeni specjaliści pomogą Ci opracować strategię, przygotują pozew, złożą go do sądu i będą na bieżąco śledzić przebieg Twojej sprawy.

Co przyniesie przyszłość dla Frankowiczów?

Wyrok, który ma zostać wydany 15 czerwca przez TSUE, może mieć kluczowe znaczenie dla postępowań o nieuczciwy kredyt we frankach. Może on sprawić, że proces uzyskania zabezpieczenia roszczenia stanie się bardziej przystępny dla frankowiczów.

Pamiętaj, jest wiele dróg, które prowadzą do celu. Ważne jest, abyś znał swoje prawa i zrozumiał, jakie są Twoje opcje, zanim podejmiesz decyzje. Postępowanie sądowe to tylko jedna z dróg do uwolnienia się od obciążenia kredytu frankowego. Wybór należy do Ciebie.

Mamy coś, co może Ci się spodobać

Bankingo.pl

Bankingo to portal dostarczający najnowsze i najważniejsze wiadomości prawo- ekonomiczne. Nasza misja to dostarczenie najbardziej wartościowych informacji w przystępnej formie jak najszybciej to możliwe.

Kontakt:

redakcja@bankingo.pl

Wybór Redakcji

Ostatnie artykuły

© 2024 Bankingo.pl – Portal prawno-ekonomiczny. Wykonanie