Home Wiadomości Jak szybko unieważnić kredyt frankowy w sądzie w Warszawie?

Jak szybko unieważnić kredyt frankowy w sądzie w Warszawie?

dodał Andrzej Kozlowski

Frankowicze coraz tłumniej idą walczyć o swoje prawa przed sądem, pozywając banki. Lokalizacja złożenia tego dokumentu jest niemal dowolna, ponieważ można wytoczyć proces tam, gdzie ma swoją siedzibę konkretny bank. Wielu dlatego wybiera Warszawę, ponieważ wyodrębniono tu specjalny wydział dla kredytobiorców frankowych, gdzie sędziowie są już doskonale zaznajomieni z całą problematyką. Dlatego, nawet pomimo ogromnej ilości spraw kierowanych do warszawskiego sądu, udaje się uzyskać prawomocny wyrok w czasie krótszym, niż 2 lata. Co na to wpływa?

Czas trwania postępowania frankowego – od czego zależy?

Obserwując sytuację w sądach nasuwa się wniosek, że im większą ilością spraw jest sąd zawalony, tym dłużej może trwać proces każdej osoby. Wynika to przede wszystkim z tworzenia się kolejek, a każda sprawa wymaga dokładnego zbadania. Nawet bogata wiedza sędziów i powtarzające się pozwy nie mogą sprawić, że wyrok zapadnie w pośpiechu.

Całą dokumentację sędziowie muszą bardzo dobrze przeanalizować, by wydać wyrok najbardziej sprawiedliwy. Podobnie też dzieje się w Wydziale Frankowym w Warszawie, gdzie miesięcznie może wpływać nawet kilka tysięcy pozwów przeciwko bankom. Jednak są pewne sposoby, by całą procedurę choć odrobinę przyspieszyć i szybciej uwolnić się od długu. Co należy zrobić?

Co może wpłynąć na szybkość zakończenia sprawy frankowej przed sądem?

Z pewnością niemałe znaczenie w tym zakresie ma doświadczenie sędziego, który pomimo analizowaniu każdej sprawy z osobna, jest w stanie dużo szybciej wyłapać z akt kluczowe informacje. Sędzia mający za sobą setki wyroków frankowych bez problemu już odnajduje na przykład niedozwolone klauzule umowne, dotyczące kredytów frankowych.

Dzięki temu znacznie szybciej może orzekać wiedząc, że umowa okazuje się w całości nieważna. Dobrze zaznajomiony z problematyką Frankowiczów sędzia także będzie znał różne sztuczki banków, starających się przedłużyć postępowanie.

Czasem jednak wysoka świadomość sędziów frankowych nie wystarcza, kiedy sprawa Frankowiczów okazuje się wyjątkowo skomplikowana. Wtedy dogłębna analiza dokumentacji może trwać już dłużej i strony niewiele mogą na to poradzić. Jest to jednak kluczowe dla sprawy i dla dobra kredytobiorcy, by uzyskał wyrok możliwie najbardziej korzystny. Do tego wszystkiego dochodzą liczne apelacje składane przez banki, które rozpaczliwie próbują ratować swoje źródło dochodu. Zatem czy kredytobiorcy mogą coś jeszcze zrobić, wobec powyższych okoliczności?

Profesjonalna pomoc kancelarii frankowej

Każdy Frankowicz, który chce szybko i sprawnie załatwić swoją sprawę przed sądem, powinien zdecydować się na pomoc kancelarii frankowej. Taka kancelaria bowiem na każdym etapie postępowania poprowadzi klienta, zapewniając mu swoje wsparcie prawne. Jednak tego rodzaju specjalistów warto zatrudniać ostrożnie – do wyboru są firmy z całej Polski, zatem najlepiej kierować się nie lokalizacją kancelarii, a jej bogatym doświadczeniem – możliwym do udowodnienia.

Najlepiej też, by kancelaria była tylko frankowa i nie przyjmowała innego rodzaju spraw. Te wszystkie elementy sprawią, że wybrany zostanie adwokat lub radca o największej wiedzy i doświadczeniu, który będzie mógł realnie wpłynąć na bieg całej sprawy frankowej.

Dobra kancelaria prawna zacznie od fachowego doradztwa, jaki pozew złożyć i o co walczyć. Prawnicy analizują każdą umowę z dużą dokładnością, by na jej podstawie opracować plan z największą korzyścią dla Frankowiczów. Pomogą też zebrać wszystkie niezbędne załączniki, by sprawa zakończyła się szybciej.

Poza tym, doświadczeni prawnicy frankowi wiedzą już jakie argumenty należy wytoczyć przed sądem, by banki nie miały już szans na uratowanie umowy. Tak kompleksowe wsparcie dobrej kancelarii prawnej bardzo często wyraźnie skraca czas otrzymania wyroku prawomocnego, nawet do 1,5 roku.

Szybkie wyroki frankowe nawet w Warszawie

Jak pokazują statystyki, dzięki odpowiednim działaniom, możliwe jest otrzymanie szybkiego wyroku w sprawie sądowej nawet w obleganej w tym zakresie Warszawie. W tym temacie warto przytoczyć trzy interesujące przykłady rozpraw, które zakończyły się w stosunkowo krótkim czasie i z ochroną interesów Frankowiczów:

  • prawomocny wyrok w sprawie przeciwko mBank w ciągu 15 miesięcy – orzeczenie zapadło w czerwcu 2022 roku (sygnatura: I ACa 184/22), a umowę kredytową całkowicie unieważniono, przede wszystkim z powodu niedozwolonych klauzul umownych w zakresie indeksacji kredytu, a także przez niedoinformowanie konsumentów o zagrożeniach wiążących się z zaciąganiem kredytu walutowego; w sprawie pomagał adwokat Jacek Sosnowski,
  • prawomocny wyrok w sprawie przeciwko Millenium Bank w ciągu 25 miesięcy – orzeczenie zapadło w czerwcu 2022 roku (sygnatura: V ACa 804/21), a umowę kredytową całkowicie unieważniono, z powodu niedozwolonych klauzul umownych w zakresie sposobów przeliczania kredytu; w sprawie pomagali prawnicy frankowi z Kancelarii Adwokackiej Adwokat Jacek Sosnowski Adwokaci i Radcowie Prawni,
  • prawomocny wyrok w sprawie przeciwko PKO BP w ciągu 20 miesięcy – orzeczenie zapadło w marcu 2022 roku (sygnatura: V ACa 568/21), a umowę kredytową całkowicie unieważniono, z powodu niedozwolonych klauzul umownych; bank też nie określił w umowie metod ustalania wartości franka szwajcarskiego co do jego kupna i sprzedaży, a ponadto stosował własne przeliczenia comiesięcznych rat do spłaty, zatem kredytobiorca nigdy nie wiedział, jakiej kwoty ostatecznie może się spodziewać; sprawę prowadzili prawnicy z Kancelarii Adwokackiej Adwokat Jacek Sosnowski Adwokaci i Radcowie Prawni.

Mamy coś, co może Ci się spodobać

Bankingo.pl

Bankingo to portal dostarczający najnowsze i najważniejsze wiadomości prawo- ekonomiczne. Nasza misja to dostarczenie najbardziej wartościowych informacji w przystępnej formie jak najszybciej to możliwe.

Kontakt:

redakcja@bankingo.pl

Wybór Redakcji

Ostatnie artykuły

© 2024 Bankingo.pl – Portal prawno-ekonomiczny. Wykonanie