Home Wiadomości Ile się czeka na rozprawę Frankową?

Ile się czeka na rozprawę Frankową?

dodał Bankingo

Wielu Klientów, którzy zawarli umowy frankowe a teraz decydują się na pozwanie banku, z pewnością interesuje, jak długo trzeba czekać na rozprawę w sądzie dotyczącą unieważnienia kredytu we frankach. Pomimo rosnącej liczby prawomocnych wyroków uznających umowy frankowe za nieważne, procesy sądowe mogą być czasochłonne. Obecnie w sądach toczy się już 140.000 spraw frankowiczów. W tym artykule przedstawimy informacje na temat oczekiwania na rozprawę w różnych sądach w Polsce oraz wybrane przypadki z udziałem znanych kancelarii frankowych.

Czas oczekiwania na rozprawę w różnych sądach

Sąd Apelacyjny we Wrocławiu

Sąd Apelacyjny we Wrocławiu znany jest z relatywnie krótkiego czasu oczekiwania na rozprawę w sprawach frankowych. Według informacji zawartych w jednym z artykułów prezentowanych przez wrocławską kancelarię frankową, proces w II instancji trwał jedynie 4 miesiące, a całe postępowanie w obu instancjach trwało 3 lata. To relatywnie krótki okres czasu w porównaniu do niektórych innych sądów w Polsce.

Sąd Apelacyjny w Gdańsku

W przypadku Sądu Apelacyjnego w Gdańsku również można zaobserwować stosunkowo krótki czas oczekiwania na rozprawę w sprawach frankowych. W jednym z artykułów czytamy, że w dotychczasowych sprawach najdłużej trzeba było czekać około 6 miesięcy na pierwszą rozprawę. Natomiast w II instancji czyli po wydaniu wyroku przez sąd I instancji i wniesieniu odwołania przez bank w niektórych przypadkach termin rozprawy apelacyjnej został wyznaczony już po 3-4 miesiącach od wpływu apelacji. Jest to z pewnością pozytywna informacja dla Klientów oczekujących na rozstrzygnięcie swoich spraw.

Sąd Apelacyjny w Warszawie

W przeciwieństwie do wcześniej wymienionych sądów, Sąd Apelacyjny w Warszawie słynie z długiego czasu oczekiwania na rozprawę w sprawach frankowych. Według informacji z jednego z artykułów, oczekiwanie na termin rozprawy w Warszawie może trwać od 1 do 2 lat, w zależności od sędziego. To znacznie dłuższy okres niż w przypadku innych sądów, co może być frustrujące dla Klientów oczekujących na rozstrzygnięcie swoich spraw. Zdarzają się jednak nadal często przypadki, że rozprawy w Warszawie wyznaczane są już po około 6 miesiącach od złożenia pozwu.

Sąd Apelacyjny w Katowicach

Sąd Apelacyjny w Katowicach również wymaga od Klientów cierpliwości. W jednym z artykułów czytamy, że oczekiwanie na termin rozprawy w SA w Katowicach może trwać nawet rok. Ci, którzy czekają na rozstrzygnięcie swoich spraw, muszą być przygotowani na dłuższy okres oczekiwania na rozprawę w II instancji, natomiast pierwsza rozprawa po złożeniu pozwu najczęściej wyznaczana jest dość szybko w czasie 6-12 miesięcy.

Wybrane przypadki

Wśród wielu spraw frankowych, które trafiają do sądów, warto wspomnieć o kilku konkretnych przypadkach, w których udział wzięły znane kancelarie frankowe.

Sprawa przeciwko Santander Bank w Sądzie Apelacyjnym we Wrocławiu

Jednym z przypadków, który zakończył się korzystnym wyrokiem dla Klientów, było postępowanie przeciwko Santander Bank w Sądzie Apelacyjnym we Wrocławiu o sygnaturze I ACa 2455/22. Sąd Apelacyjny oddalił apelację banku od wyroku Sądu Okręgowego we Wrocławiu, uznając umowę frankową za nieważną. Klienci zyskali dzięki temu rozstrzygnięciu 521.000,00 zł, a cała sprawa od początku do końca trwała 36 miesięcy. Sprawę prowadziła kancelaria adwokacka Pawła Borowskiego.

Sprawa przeciwko Millennium Bank w Sądzie Apelacyjnym w Gdańsku

Inny przykład to postępowanie przeciwko Millennium Bank w Sądzie Apelacyjnym w Gdańsku pod sygnaturą V ACa 460/22. Sąd Apelacyjny oddalił apelację banku od wyroku Sądu Okręgowego w Koszalinie, który uznawał umowę kredytu hipotecznego za nieważną. Klienci zyskali dzięki temu 242.000,00 zł. Cała sprawa od początku do końca trwała jedynie 25 miesięcy. W tej sprawie również reprezentował Klientów adwokat Paweł Borowski.

Podsumowanie

Czas oczekiwania na rozprawę w sprawach frankowych może się znacznie różnić w zależności od sądu, w którym toczy się postępowanie. Sądy takie jak Sąd Apelacyjny we Wrocławiu czy Sąd Apelacyjny w Gdańsku słyną z relatywnie krótkiego czasu oczekiwania, podczas gdy Sąd Apelacyjny w Warszawie i Sąd Apelacyjny w Katowicach mogą wymagać długiego cierpliwego oczekiwania – jednak nie stanowi to jeszcze reguły. Ostatecznie, warto być przygotowanym na długotrwałe procesy, ale z odpowiednimi narzędziami prawnymi i wsparciem profesjonalistów, Klienci mogą osiągnąć korzystne rozstrzygnięcia w swoich sprawach frankowych i zyskać na tym naprawdę duże kwoty.

Mamy coś, co może Ci się spodobać

Bankingo.pl

Bankingo to portal dostarczający najnowsze i najważniejsze wiadomości prawo- ekonomiczne. Nasza misja to dostarczenie najbardziej wartościowych informacji w przystępnej formie jak najszybciej to możliwe.

Kontakt:

redakcja@bankingo.pl

Wybór Redakcji

Ostatnie artykuły

© 2024 Bankingo.pl – Portal prawno-ekonomiczny. Wykonanie