Home Finanse Gdzie najwyższe oprocentowanie na lokatach – wrzesień 2022

Gdzie najwyższe oprocentowanie na lokatach – wrzesień 2022

dodał Anna Wrona

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że najbardziej aktualne tabele związane z oprocentowaniem w Getin Noble Bank przyniosły korzystne zmiany dla wszystkich osób zainteresowanych oszczędzaniem. W najprostszym możliwym ujęciu wspomniany bank podjął kluczową decyzję o przedłużeniu promocji lokaty, a także konta oszczędnościowego. Zaproponował bowiem podwyżki, które dochodzą nawet do 8%w skali roku. 

Lokata w Getin Noble Banku na 8 proc. rocznie

Należy zaznaczyć, że na głównej stronie Getin Noble Banku dostępne są już nowe cenniki dotyczące wszystkich produktów oszczędnościowych. Pojawiły się dokładnie 14 września. Dzięki temu każda osoba może się z nimi zapoznać. Warto wiedzieć, że obejmują one zarówno podwyżki na koncie oszczędnościowym, jak lokacie. Wcześniej promocje obowiązywały do 13 września.

Szczególnie wyróżnia się stawka zaproponowana przez omawiany bank na rocznej Lokacie na Nowe Środki. Depozyt na wspomniany okres objęto oprocentowaniem w wysokości aż 8% w skali roku. Godny uwagi jest również fakt, że w przypadku pozostałych terminów stawki pozostały takie same, czyli 6,5% w skali roku na lokacie trwającej cztery miesiące, a także 7,5% na sześciomiesięcznym depozycie. Koniecznie trzeba zaznaczyć, że na lokaty można wpłacić kwotę, która nie będzie przekraczała 1805 tysięcy złotych. Ponadto bank daje możliwość założenia pięciu lokat w każdym okresie umownym.

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że wzrost stawki jest ogromnym atutem nie tylko lokat bankowych. Należy mieć świadomość, że nastąpił wzrost oprocentowania także na koncie oszczędnościowym. Jest to spowodowane promocją „Nowe Środki na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym”.

Warto zaznaczyć, że poprzednia oferta specjalna oferowała klientom 7% w skali roku przy kapitale wynoszącym maksymalnie 400 tysięcy złotych. Bank podjął decyzję o dodaniu nowego progu, który obecnie wynosi 7,5 % rocznie. Dotyczy on jednak depozytu do 200 tysięcy złotych. Osoby dysponujące większym kapitałem mogą zdecydować się na wariant 7%. Wtedy można zainwestować kwotę do 400 tysięcy złotych.

Pozostałe środki są natomiast objęte przez bank standardowym oprocentowaniem. Klientów może zainteresować fakt, że lepsze oprocentowanie będzie obowiązywało przez 92 dni. Osobom zainteresowanym tymi rozwiązaniami finansowymi zalecane jest szybkie podjęcie decyzji.

Obie promocje będą bowiem obowiązywały tylko do 29 września 2022 roku. Oczywiście można będzie z nich skorzystać tylko w przypadku wpłaty nowych środków. Z kolei datą badania środków dla obecnych klientów jest 11 września 2022 roku.

Jakie podwyżki dla klientów zostały przygotowane przez Alior Bank i Inbank?

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że Getin Bank nie jest jedynym bankiem w Polsce, który w ostatnim czasie podjął decyzję o podwyżkach. Doskonałym przykładem może być Alior Bank, który od 14 września 2022 roku proponuje stałym i potencjalnym klientom 7% w skali roku w przypadku dwóch produktów. Są to Lokata Mobilna na 100 dni, a także Konto Mega Oszczędnościowe.

Należy zaznaczyć, że podwyżka na Lokacie Mobilnej wyniosła dokładnie 1 punkt procentowy. Osoby zainteresowane mogą wpłacić na lokatę kwotę do 50 tysięcy złotych. Warto wiedzieć, że oferta skierowana jest tylko do osób, które będą miały przyjemność po raz pierwszy aktywować aplikację mobilną wspomnianego banku.

Ponadto bank w ramach już 27. edycja promocji Konta Mega Oszczędnościowego proponuje 7% do 200 tysięcy złotych dla wszystkich klientów, którzy nie tylko dokonają wpłaty nowych środków, ale również zagwarantują wpływy w wysokości przynajmniej 2000 złotych miesięcznie w Alior Banku konto osobiste.

Godny uwagi jest fakt, że z tej oferty będą mogły skorzystać osoby, które jeszcze nie mają ROR-u w banku. W takim przypadku można liczyć na 4% rocznie. Oczywiście musi zostać wcześniej zapewniony warunek dotyczący środków pieniężnych. Wyższe oprocentowanie będzie naliczało się przez 4 miesiące. Nie można zapomnieć, że wspomniana oferta będzie obowiązywała tylko do 25 października 2022 roku.

Z kolei Inbank podjął decyzję o wprowadzeniu podwyżki oprocentowania nie tylko na Lokacie Standardowej, ale również Lokacie Lojalnej. Dzięki temu każda osoba, która spełni warunek nowych środków będzie miała możliwość zarobienia do 7% rocznie na kwartalnej Lokacie Lojalnej oraz 7,5% w skali roku na półrocznym wariancie depozytu.

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że bank zdecydował się na podniesienie stawki na tych samych okresach Lokaty standardowej. W najprostszym możliwym ujęciu 6,9% w skali roku to nowa stawka na lokacie trwającej 3 miesiące. Można również wybrać opcję 7,4% w stosunku rocznym na lokacie półrocznej.

Czy inne banki są w stanie zaproponować 8 proc. w skali roku?

Wspomniany Getin Noble bank dołączył do BFF Banking Group, a także Credit Agricole, które również proponują klientom 8% w skali roku na terminowej lokacie. Warto wspomnieć, że Credit Agricole zaproponował nowym klientom taką stawkę już 1 września 2022 roku na Lokacie Mobilnej trwającej 270 dni. Natomiast BFF Banking Group wprowadził taką stawkę 7 dni później na lokacie 3 i 6 miesięcznej.

Mamy coś, co może Ci się spodobać

Bankingo.pl

Bankingo to portal dostarczający najnowsze i najważniejsze wiadomości prawo- ekonomiczne. Nasza misja to dostarczenie najbardziej wartościowych informacji w przystępnej formie jak najszybciej to możliwe.

Kontakt:

redakcja@bankingo.pl

Wybór Redakcji

Ostatnie artykuły

© 2024 Bankingo.pl – Portal prawno-ekonomiczny. Wykonanie