Home Wiadomości Ewakuacja ukraińskich kierowców ciężarówek z Polski już niebawem?

Ewakuacja ukraińskich kierowców ciężarówek z Polski już niebawem?

dodał Bankingo

Od kilku tygodni trwa blokada granic na trzech głównych punktach przejścia między Polską a Ukrainą. Protestujący polscy kierowcy ciężarówek sprzeciwiają się liberalizacji przepisów transportowych UE dla ukraińskich ciężarówek. Sytuacja ta spowodowała długie kolejki i tragiczne konsekwencje dla ukraińskich kierowców, którzy utknęli na granicy. W odpowiedzi na tę sytuację, Ukraina przygotowuje się do ewakuacji swoich obywateli.

Trudności i próby kompromisu

Warunki dla ukraińskich kierowców ciężarówek stale się pogarszają wraz z nadejściem zimy. Według wiceministra infrastruktury Serhii Derkach, czas na kompromis już się skończył. Polskie władze twierdzą, że kierowca zmarł z naturalnych przyczyn, jednak sprawa jest nadal badana. Drugi kierowca zmarł na granicy 12 listopada, również najprawdopodobniej z powodów naturalnych.

Ambasada Ukrainy w Polsce apeluje do polskiego rządu o zakończenie blokady po śmierci drugiego kierowcy, podkreślając, że jest to zagrożenie dla życia ludzi. Blokada graniczna trwa już trzy tygodnie i powoduje śmierć oraz dezorganizację. W związku z tym, że polscy kierowcy blokują trzy punkty przejścia granicznego, słowaccy kierowcy również zdecydowali się na podobną blokadę granicy ze Słowacją.

Spór i oskarżenia

Protestujący polscy kierowcy ciężarówek twierdzą, że blokada dotyczy tylko towarów nieistotnych, jednak doniesienia mówią, że ciężarówki przewożące pomoc humanitarną, paliwo i inne niezbędne towary również czekają na granicy od kilku dni. W sumie cztery kontrolne punkty graniczne zostały zablokowane, a piąty jest rozważany.

Polskie kierowcy skarżą się, że wysoka liczba ukraińskich kierowców wjeżdżających do Polski przewozi towary z Polski do innych krajów, konkurując cenami z lokalnymi przedsiębiorstwami, które nie mogą dorównać tańszym cenom ukraińskim. Ukraińscy urzędnicy i przedstawiciele branży zaprzeczają tym zarzutom. UE ostrzegła polski rząd, aby zapewnił zakończenie blokady.

Ewakuacja ukraińskich kierowców

W odpowiedzi na trudną sytuację ukraińskich kierowców, rząd Ukrainy przygotowuje się do ich ewakuacji z Polski. Minister infrastruktury Oleksandr Kubrakov ogłosił na Facebooku, że specjalny personel został wyznaczony, aby pomóc kierowcom.

Negocjacje między stronami dotychczas nie przyniosły rozwiązania tej sytuacji. Wyczerpani kierowcy utknęli w ogromnych kolejkach po obu stronach granicy, a oczekiwany czas oczekiwania przekracza już jeden miesiąc.

Sytuacja na granicy polsko-ukraińskiej pozostaje napięta, a ukraińscy kierowcy ciężarówek nadal cierpią z powodu blokady. W odpowiedzi na te problemy, Ukraina przygotowuje się do ewakuacji swoich obywateli. Mimo trwających negocjacji, rozwiązanie sprawy jest wciąż nieznane. Sytuacja ta ma poważne konsekwencje dla przemysłu transportowego i relacji między Polską a Ukrainą.

Mamy coś, co może Ci się spodobać

Bankingo.pl

Bankingo to portal dostarczający najnowsze i najważniejsze wiadomości prawo- ekonomiczne. Nasza misja to dostarczenie najbardziej wartościowych informacji w przystępnej formie jak najszybciej to możliwe.

Kontakt:

redakcja@bankingo.pl

Wybór Redakcji

Ostatnie artykuły

© 2024 Bankingo.pl – Portal prawno-ekonomiczny. Wykonanie