Home Wiadomości Euro na fali wzrostu: Prognozy Commerzbanku dla najbliższego roku

Euro na fali wzrostu: Prognozy Commerzbanku dla najbliższego roku

dodał Bankingo

Analitycy Commerzbanku, jeden z największych banków w Niemczech, opublikowali prognozy dotyczące kursu euro na najbliższe 12 miesięcy. Ich analizy wskazują na wzrost wartości euro w stosunku do dolara amerykańskiego, osiągając najwyższy poziom od 2021 roku. W tym artykule przyjrzymy się szczegółom tych prognoz i dowiemy się, jakie czynniki wpływają na zmiany kursu euro.

Dominacja dolara amerykańskiego na rynku walutowym

W ostatnich trzech miesiącach obserwowaliśmy niemalże jednostronną dominację dolara amerykańskiego na rynku walutowym. Po osiągnięciu najniższego poziomu od kwietnia 2022 roku w połowie lipca, dolar umocnił się w stosunku do wszystkich głównych walut G8. Największe wzrosty odnotowano w relacji do japońskiego jena, dolara australijskiego i funta szterlinga. Jednak ostatnie kilka dni przyniosło pewne zmiany na rynku, co może wskazywać na odwrót tej tendencji.

Prognozy wzrostu kursu euro

Według analityków Commerzbanku, kurs euro w stosunku do dolara amerykańskiego wzrośnie do poziomu 1,14 przed końcem roku, z obecnego poziomu 1,05. Następnie kurs będzie kontynuował wzrost, osiągając poziom 1,15 w pierwszym kwartale 2024 roku. Jeśli te prognozy się sprawdzą, to oznaczałoby, że kurs euro osiągnie najwyższy poziom od listopada 2021 roku.

Wzrost kursu funta szterlinga

Analitycy Commerzbanku przewidują również wzrost kursu funta szterlinga w stosunku do dolara amerykańskiego. Obecnie kurs wynosi 1,22, a prognozy wskazują na wzrost do 1,30 przed końcem roku. Jednak w przyszłym roku kurs funta szterlinga będzie nieznacznie spadał, osiągając poziom 1,27 w trzecim kwartale 2024 roku.

Prognozy kursu euro do funta szterlinga

Oprócz prognoz dotyczących kursu euro do dolara amerykańskiego, analitycy Commerzbanku zaprezentowali również prognozy kursu euro do funta szterlinga. Obecnie kurs wynosi 0,87, a prognozy wskazują na wzrost do 0,88 przed końcem roku. Kolejne kwartały przyniosą spadek kursu, który osiągnie poziom 0,90 w trzecim kwartale 2024 roku.

Podsumowanie i wnioski

Prognozy analityków Commerzbanku sugerują, że kurs euro wzrośnie w stosunku do dolara amerykańskiego i funta szterlinga. Przewiduje się, że do końca roku kurs euro osiągnie poziom 1,14 w relacji do dolara i 0,88 w relacji do funta. Następnie kurs euro będzie nadal wzrastał, osiągając poziom 1,15 w pierwszym kwartale 2024 roku. Te prognozy są oparte na analizie różnych czynników, takich jak kondycja gospodarek, polityka monetarna i geopolityczne wydarzenia.

Warto jednak pamiętać, że prognozy nie zawsze się sprawdzają, a rynek walutowy jest podatny na wiele czynników zewnętrznych. Dlatego zawsze warto śledzić aktualne informacje i analizy ekonomistów, aby podejmować świadome decyzje inwestycyjne.

Mamy coś, co może Ci się spodobać

Bankingo.pl

Bankingo to portal dostarczający najnowsze i najważniejsze wiadomości prawo- ekonomiczne. Nasza misja to dostarczenie najbardziej wartościowych informacji w przystępnej formie jak najszybciej to możliwe.

Kontakt:

redakcja@bankingo.pl

Wybór Redakcji

Ostatnie artykuły

© 2024 Bankingo.pl – Portal prawno-ekonomiczny. Wykonanie