Home Wiadomości Czy obniżka stóp procentowych jest na horyzoncie? Członek RPP ujawnia potencjalny termin

Czy obniżka stóp procentowych jest na horyzoncie? Członek RPP ujawnia potencjalny termin

dodał Anna Wrona

Ireneusz Dąbrowski, członek Rady Polityki Pieniężnej (RPP), ocenił w rozmowie z Parkiet TV, że istnieje szansa na obniżkę stóp procentowych w Polsce pod koniec roku. Dąbrowski podkreśla jednak, że ewentualna obniżka nie będzie pochopna, lecz dobrze przemyślana i uzasadniona.

W wywiadzie członek RPP zaznaczył, że polityka Rady będzie wyważona, co oznacza, że nie zamierzają ani pochopnie obniżać stóp procentowych, ani utrzymywać ich na nieuzasadnionym wysokim poziomie. Dąbrowski przekonuje, że RPP będzie analizować dostępne dane oraz sytuację gospodarczą, a ewentualne decyzje będą oparte na rzeczywistych wydarzeniach.

Podczas wywiadu Dąbrowski dodał, że jeśli wystąpią negatywne zdarzenia gospodarcze, RPP może ponownie rozważyć podwyżki stóp procentowych. Na razie jednak nie zaszły żadne takie okoliczności. Tym samym, wszelkie decyzje dotyczące stóp procentowych będą oparte na przemyślanej analizie i odpowiedzi na zmieniające się warunki gospodarcze kraju.

Mamy coś, co może Ci się spodobać

Bankingo.pl

Bankingo to portal dostarczający najnowsze i najważniejsze wiadomości prawo- ekonomiczne. Nasza misja to dostarczenie najbardziej wartościowych informacji w przystępnej formie jak najszybciej to możliwe.

Kontakt:

redakcja@bankingo.pl

Wybór Redakcji

Ostatnie artykuły

© 2024 Bankingo.pl – Portal prawno-ekonomiczny. Wykonanie