Home Wiadomości Chiny zgłaszają wzrost chorób układu oddechowego ale mówią, że to NIE JEST nowy WIRUS

Chiny zgłaszają wzrost chorób układu oddechowego ale mówią, że to NIE JEST nowy WIRUS

dodał Bankingo

Chiny odnotowują gwałtowny wzrost przypadków chorób układu oddechowego spowodowanych znanymi patogenami, a nie ma oznak wystąpienia nowych chorób zakaźnych – oświadczył urzędnik zdrowia w sobotę, w obliczu pierwszej pełnej zimy od zniesienia rygorystycznych ograniczeń związanych z COVID-19. Wzrost zachorowań w kraju, w którym w 2019 roku wybuchła pandemia COVID-19, przyciągnął uwagę Światowej Organizacji Zdrowia, która w zeszłym tygodniu poprosiła o informacje, powołując się na raporty o skupiskach niezdiagnozowanej pneumonii u dzieci.

Brak oznak nowych chorób zakaźnych

Według oficjalnych danych, wzrost zachorowań na choroby układu oddechowego w Chinach jest spowodowany znanymi patogenami, a nie ma żadnych oznak nowych chorób zakaźnych. Mi Feng, przedstawiciel Narodowej Komisji Zdrowia Chin, poinformował na konferencji prasowej, że w odpowiedzi na tę sytuację władze chińskie zamierzają otworzyć więcej przychodni pediatrycznych, zapewnić, aby więcej osób starszych i dzieci otrzymało szczepionki przeciwko grypie, a także zachęcać ludzi do noszenia maseczek i mycia rąk.

Bez niepokoju wśród lekarzy

Lekarze w Chinach i eksperci zagraniczni nie wyrażają niepokoju z powodu wybuchów chorób w tym kraju, biorąc pod uwagę, że wiele innych państw doświadczyło podobnego wzrostu chorób układu oddechowego po złagodzeniu środków pandemicznych, co Chiny uczyniły pod koniec ubiegłego roku.

Według danych przekazanych przez Narodową Komisję Zdrowia Chin, skupiska chorób układu oddechowego w kraju są spowodowane znanymi patogenami, a nie ma dowodów na wystąpienie nowych chorób zakaźnych. Tym samym, nie ma potrzeby martwić się o wystąpienie nowej pandemii.

Zapobieganie wzrostowi chorób

Chińskie władze podjęły szereg działań w celu zapobieżenia dalszemu wzrostowi zachorowań na choroby układu oddechowego. Planowane jest otwarcie większej liczby przychodni pediatrycznych, aby móc lepiej zdiagnozować i leczyć dzieci z objawami chorób układu oddechowego. Ponadto, starają się zapewnić, że więcej osób starszych i dzieci otrzyma szczepionki przeciwko grypie, co może pomóc w zapobieganiu rozprzestrzenianiu się chorób układu oddechowego.

Wzrost chorób po złagodzeniu restrykcji

Lekarze w Chinach oraz eksperci zagraniczni nie są zaniepokojeni wzrostem zachorowań na choroby układu oddechowego w tym kraju, ponieważ podobne wzrosty wystąpiły w innych krajach po złagodzeniu środków pandemicznych. Chiny również zaczęły luzować restrykcje pod koniec zeszłego roku, co mogło przyczynić się do wzrostu zachorowań na choroby układu oddechowego.

Chiny twierdzą, że to nie nowe choroby

Chiny zgłaszają wzrost przypadków chorób układu oddechowego spowodowany znanymi patogenami, a nie ma oznak wystąpienia nowych chorób zakaźnych. Władze chińskie podejmują działania mające na celu zapobieżenie dalszemu wzrostowi zachorowań poprzez otwarcie więcej przychodni pediatrycznych, zwiększenie liczby szczepień przeciwko grypie oraz zachęcanie ludzi do stosowania środków ochrony osobistej, takich jak noszenie masek i mycie rąk. Lekarze w Chinach i eksperci zagraniczni nie wyrażają niepokoju z powodu tych wybuchów chorób, ponieważ podobne wzrosty wystąpiły w innych krajach po złagodzeniu środków pandemicznych.

Mamy coś, co może Ci się spodobać

Bankingo.pl

Bankingo to portal dostarczający najnowsze i najważniejsze wiadomości prawo- ekonomiczne. Nasza misja to dostarczenie najbardziej wartościowych informacji w przystępnej formie jak najszybciej to możliwe.

Kontakt:

redakcja@bankingo.pl

Wybór Redakcji

Ostatnie artykuły

© 2024 Bankingo.pl – Portal prawno-ekonomiczny. Wykonanie