Home Wiadomości Były dyrektor generalny Binance, Zhao, nalega, aby sędzia pozwolił mu opuścić USA przed wydaniem wyroku

Były dyrektor generalny Binance, Zhao, nalega, aby sędzia pozwolił mu opuścić USA przed wydaniem wyroku

dodał Bankingo

W związku z oskarżeniami o naruszenie wymagań dotyczących przeciwdziałania praniu pieniędzy, były dyrektor generalny Binance, Zhao Changpeng, zwrócił się do amerykańskiego sędziego z prośbą o odrzucenie wniosku Departamentu Sprawiedliwości o zakaz powrotu do jego domu w Zjednoczonych Emiratach Arabskich do czasu wydania wyroku. Jego prawnicy argumentują, że Zhao nie stanowi zagrożenia ucieczki i powinien mieć możliwość opuszczenia Stanów Zjednoczonych do czasu oczekiwania na wyrok. W artykule tym przyjrzymy się bliżej temu przypadkowi i argumentom przedstawionym przez obie strony.

Tło wydarzeń

Wtorek był dniem, w którym Zhao Changpeng złożył rezygnację ze stanowiska dyrektora generalnego Binance po przyznaniu się do winy w celowym spowodowaniu, że globalna giełda kryptowalut nie utrzymywała skutecznego programu przeciwdziałania praniu pieniędzy. Organizacje ścigające przestępstwa finansowe w Stanach Zjednoczonych oskarżyły Binance o naruszenie amerykańskich przepisów przeciwdziałania praniu pieniędzy i sankcji oraz o niezgłoszenie ponad 100 000 podejrzanych transakcji z organizacjami uznawanymi przez USA za grupy terrorystyczne, takie jak Hamas, Al-Kaida i Państwo Islamskie w Iraku i Syrii.

W ramach ugody Binance zgodziło się zapłacić ponad 4,3 miliarda dolarów. Zhao zgodził się zapłacić 150 milionów dolarów kary na rzecz Komisji Handlu Towarami Futures (CFTC) w USA, a prokuratorzy w swoim wniosku z środy powiedzieli, że grozi mu do 18 miesięcy więzienia.

Wniosek Departamentu Sprawiedliwości

Departament Sprawiedliwości USA przyznał, że w przypadku wyjazdu Zhao Changpenga do Zjednoczonych Emiratów Arabskich może być trudno zapewnić jego powrót na czas na rozprawę, ponieważ nie ma traktatu ekstradycyjnego z UAE, a Zhao jest miliarderem posiadającym znaczne aktywa. Z tego powodu Departament Sprawiedliwości poprosił sędziego Jonesa o odwołanie decyzji sędziego Tsuchidy, który zezwolił Zhao na powrót do domu w UAE przed wydaniem wyroku, po złożeniu przez niego 175-milionowego poręczenia.

Argumenty prawników Zhao

Prawnicy Zhao zwrócili uwagę, że były dyrektor generalny udowodnił, że nie stanowi zagrożenia ucieczki, zgadzając się na „znaczny” pakiet kaucyjny i dobrowolnie przyjeżdżając do USA, aby ponieść odpowiedzialność za swoje czyny. Pozwolenie Zhao na powrót do Zjednoczonych Emiratów Arabskich pozwoliłoby mu zaopiekować się swoim partnerem i trójką dzieci oraz przygotować ich na wydanie wyroku. Obrońcy argumentowali również, że wyjazd pozwoli Zhao na podejmowanie działań mających na celu wypełnienie jego zobowiązań wobec wymiaru sprawiedliwości.

Rzecznik Departamentu Sprawiedliwości nie odpowiedział na prośbę o komentarz w piątek.

Zhao chce wrócić do  Zjednoczonych Emiratach Arabskich

Sprawa Zhao Changpenga, byłego dyrektora generalnego Binance, który przyznał się do naruszenia przepisów przeciwdziałania praniu pieniędzy, stała się przedmiotem dyskusji o tym, czy powinien on zostać zezwolony na opuszczenie Stanów Zjednoczonych przed ogłoszeniem wyroku. Obrońcy Zhao argumentują, że nie stanowi on zagrożenia ucieczki i powinien mieć możliwość powrotu do domu w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Decyzja sędziego w tej sprawie będzie miała duże znaczenie dla dalszego przebiegu procesu. Będziemy nadal śledzić ten temat i informować o wszelkich nowych informacjach.

Mamy coś, co może Ci się spodobać

Bankingo.pl

Bankingo to portal dostarczający najnowsze i najważniejsze wiadomości prawo- ekonomiczne. Nasza misja to dostarczenie najbardziej wartościowych informacji w przystępnej formie jak najszybciej to możliwe.

Kontakt:

redakcja@bankingo.pl

Wybór Redakcji

Ostatnie artykuły

© 2024 Bankingo.pl – Portal prawno-ekonomiczny. Wykonanie