Home Wiadomości Blokada polskich kierowców utrudnia przepływ towarów na granicy ukraińskiej

Blokada polskich kierowców utrudnia przepływ towarów na granicy ukraińskiej

dodał Bankingo

Od ponad 10 dni około 3 000 głównie ukraińskich ciężarówek utknęło po stronie polskiej granicy z powodu blokady prowadzonej przez polskich kierowców. Protestują oni przeciwko brakowi działań rządu w związku z utratą klientów na rzecz zagranicznych konkurentów od czasu inwazji Rosji na Ukrainę w lutym 2022 roku.

Sytuacja na granicy

Według ukraińskich władz, polscy kierowcy zablokowali drogi do trzech przejść granicznych z Ukrainą. Próby osiągnięcia porozumienia między Kijowem a Warszawą w celu zakończenia protestu zakończyły się niepowodzeniem.

Oleksandr Kubrakov, wicepremier Ukrainy, powiedział, że od ponad 10 dni ukraińscy kierowcy są zablokowani na polskiej granicy. Tysiące ludzi zmuszone są żyć w trudnych warunkach z ograniczonym dostępem do jedzenia, wody i paliwa.

Według Ministerstwa Infrastruktury Ukrainy, średnio 40 000-50 000 ciężarówek przekracza granicę z Polską miesięcznie przez osiem istniejących przejść granicznych, czyli dwa razy więcej niż przed wojną. Większość towarów przewożona jest przez flotę transportową Ukrainy. Obecnie tylko kilka pojazdów na godzinę przechodzi przez polską granicę na zablokowanych przejściach – informują ukraińscy strażnicy graniczni.

Skutki blokady

Według ukraińskich brokerów zbożowych, wysyłki żywności z Ukrainy drogą lądową zmniejszyły się o 2,7% w pierwszych 13 dniach listopada z powodu trudności na granicy polskiej spowodowanych strajkiem kierowców.

Spike Brokers, który regularnie śledzi statystyki eksportu, podaje, że przepływ pojazdów przez punkty kontrolne na granicy z Polską zmniejszył się do 4 000 ton towarów dziennie, w porównaniu z szczytem 7 500 ton dziennie miesiąc wcześniej.

Negocjacje między Ukrainą a Polską

Ukraińskie władze podejmują działania, aby nawiązać rozmowy z polskimi przedstawicielami i znaleźć rozwiązanie dla uwięzionych ciężarówek. Jednak do tej pory nie osiągnięto porozumienia.

Wicepremier Oleksandr Kubrakov powiedział, że blokada graniczna jest nie tylko uciążliwa dla przedsiębiorców i kierowców, ale również ma negatywny wpływ na gospodarkę obu krajów.

Podsumowanie

Blokada polskich kierowców na granicy ukraińskiej utrudnia przepływ towarów i ma negatywny wpływ na gospodarkę obu krajów. Tysiące ukraińskich ciężarówek utknęło na polskiej stronie granicy, a wysyłki żywności z Ukrainy zmniejszyły się z powodu trudności na granicy spowodowanych protestem kierowców. Władze obu krajów podejmują działania w celu znalezienia rozwiązania, ale do tej pory nie osiągnięto porozumienia.

Mamy coś, co może Ci się spodobać

Bankingo.pl

Bankingo to portal dostarczający najnowsze i najważniejsze wiadomości prawo- ekonomiczne. Nasza misja to dostarczenie najbardziej wartościowych informacji w przystępnej formie jak najszybciej to możliwe.

Kontakt:

redakcja@bankingo.pl

Wybór Redakcji

Ostatnie artykuły

© 2024 Bankingo.pl – Portal prawno-ekonomiczny. Wykonanie