Home Wiadomości Bezpieczny kredyt 2 proc. i kredyty hipoteczne oparte o wskaźnik WIRON – nowe oferty Santander Bank Polska

Bezpieczny kredyt 2 proc. i kredyty hipoteczne oparte o wskaźnik WIRON – nowe oferty Santander Bank Polska

dodał Bankingo

Santander Bank Polska ogłosił, że w listopadzie wprowadzi do swojej oferty nowe produkty kredytowe. Klienci będą mieli możliwość skorzystania z kredytu hipotecznego w ramach programu „Bezpieczny kredyt 2 proc.” oraz kredytów hipotecznych opartych o wskaźnik WIRON. Te informacje zostały przekazane przez przedstawicieli banku w środę.

Wzrost sprzedaży kredytów hipotecznych

Według danych Santander Bank Polska, sprzedaż kredytów hipotecznych w trzecim kwartale tego roku wzrosła o imponujące 98% w porównaniu do roku poprzedniego, osiągając wartość 2,35 miliarda złotych. Bank podkreśla, że wynik ten jest bardzo dobry nawet bez uwzględnienia programu „Bezpieczny kredyt 2 proc.”. Prezes Michał Gajewski zapowiedział, że od 20 listopada nowy produkt będzie dostępny dla klientów.

Bezpieczny kredyt 2 proc.

„Bezpieczny kredyt 2 proc.” to program, w ramach którego kredyty hipoteczne będą udzielane z dopłatą państwa do rat. Banki, które podpisały umowy z Bankiem Gospodarstwa Krajowego, mogą oferować takie kredyty od 3 lipca tego roku. Santander Bank Polska dołączy do grona banków oferujących ten program od 20 listopada. Jest to świetna wiadomość dla osób planujących zakup własnego mieszkania, które będą mogły skorzystać z kredytu z niższą ratą dzięki wsparciu państwa.

Kredyty hipoteczne oparte o wskaźnik WIRON

Poza programem „Bezpieczny kredyt 2 proc.”, Santander Bank Polska planuje również wprowadzić kredyty hipoteczne oparte o wskaźnik WIRON. WIRON to wskaźnik, który będzie stanowił podstawę do wyliczania oprocentowania kredytu. Maciej Reluga, członek zarządu banku, poinformował, że pierwszym produktem będą hipoteki oparte na tym wskaźniku. Premiera tego produktu planowana jest na listopad, a w kolejnych latach bank zamierza wprowadzać nowe produkty na tej samej stawce referencyjnej. Pełna oferta będzie dostępna w połowie 2024 roku.

Brak szacunków dotyczących kosztów wakacji kredytowych

Prezes Santander Bank Polska, Michał Gajewski, poinformował, że bank nie sporządzał szacunków kosztów związanych z przedłużonymi wakacjami kredytowymi. Rząd zaproponował taką opcję jako wsparcie dla osób, które w związku z pandemią miały problemy ze spłatą kredytów. Banki mogły zawrzeć umowy z Bankiem Gospodarstwa Krajowego w celu udzielania „bezpiecznych kredytów 2 proc.”, czyli kredytów z dopłatą państwa do rat. Santander Bank Polska nie zdecydował się na sporządzenie szacunków kosztów związanych z tą formą wsparcia.

Santander Bank Polska wprowadza nowe produkty kredytowe na polski rynek. Klienci będą mieli możliwość skorzystania z programu „Bezpieczny kredyt 2 proc.”, który umożliwia uzyskanie kredytu hipotecznego z dopłatą państwa do rat. Bank planuje również wprowadzić kredyty hipoteczne oparte o wskaźnik WIRON. To dobre wieści dla osób planujących zakup mieszkania, które dzięki temu będą mogły skorzystać z dogodnych warunków finansowania. Santander Bank Polska kontynuuje rozwój swojej oferty, stawiając na innowacyjne rozwiązania i dostosowując się do potrzeb klientów.

Mamy coś, co może Ci się spodobać

Bankingo.pl

Bankingo to portal dostarczający najnowsze i najważniejsze wiadomości prawo- ekonomiczne. Nasza misja to dostarczenie najbardziej wartościowych informacji w przystępnej formie jak najszybciej to możliwe.

Kontakt:

redakcja@bankingo.pl

Wybór Redakcji

Ostatnie artykuły

© 2024 Bankingo.pl – Portal prawno-ekonomiczny. Wykonanie