Home Felietony Banki, które najczęściej przegrywają z frankowiczami: Jak frankowicze pokonują gigantów finansowych

Banki, które najczęściej przegrywają z frankowiczami: Jak frankowicze pokonują gigantów finansowych

dodał Bankingo

Frankowicze, czyli kredytobiorcy zobowiązani do spłaty kredytów we frankach szwajcarskich, zyskują coraz większą przewagę na salach sądowych w Polsce. Zdecydowana większość spraw sądowych (ponad 90%) z udziałem frankowiczów kończy się na ich korzyść. Dlatego, choć liczne kancelarie prawnicze chwalą się mnogością wygranych spraw, warto pamiętać, że ilość wyroków nie jest jednoznaczna z jakością obsługi prawnej.

Wielkie obciążenia, mała specjalizacja

Przeciążenie sprawami frankowymi może skutkować brakiem indywidualnego podejścia do klientów. Co więcej, może to prowadzić do trudności związanych z pilnowaniem terminów sądowych. Specjalizacja kancelarii i jej doświadczenie w prawie bankowym to kluczowe aspekty, na które powinni zwrócić uwagę kredytobiorcy.

Wybór odpowiedniej kancelarii

Kancelaria prawna o odpowiednim doświadczeniu i specjalizacji w prawie bankowym nie pozwoli na porażkę swoich klientów. Zawsze będzie dążyć do zakończenia sprawy na pierwszej rozprawie i dobrze przygotuje klienta do konfrontacji sądowej.

Najwięksi przegrani: Banki

Obecne dane wskazują, że aż 97 na 100 spraw dotyczących kredytów frankowych kończy się pozytywnie dla frankowiczów. Właśnie dlatego, na pytanie „kto przegrywa sprawy frankowe najczęściej”, odpowiedź jest prosta – banki.

Powody przegranych frankowiczów

Chociaż rzadko, frankowicze czasem przegrywają. Powody takich porażek często są związane z niedoświadczonym pełnomocnikiem lub brakiem pełnej szczerości kredytobiorcy wobec pełnomocnika.

Ranking banków przegrywających z frankowiczami

Jednym z banków, które najczęściej przegrywają z frankowiczami, jest bank PKO BP. W ubiegłym roku aż 99% prowadzonych przez ten bank spraw frankowych zakończyło się przegraną w I instancji.

Koszty procesów sądowych

Mimo że perspektywa wygranej jest kusząca, proces sądowy z bankiem wiąże się z kosztami obsługi prawnej. Stawki są różne, ale większość kancelarii prawnych stosuje model dwuczęściowego wynagrodzenia – opłatę wstępną oraz premię od sukcesu, pobieraną tylko w przypadku wygranej.

Podsumowanie

Frankowicze nie tylko z powodzeniem radzą sobie w sądach, ale również coraz częściej wygrywają z największymi instytucjami finansowymi, takimi jak PKO BP. Kluczem do sukcesu jest wybór doświadczonej kancelarii prawnej specjalizującej się w prawie bankowym. Jednak frankowicze muszą być również świadomi kosztów związanych z obsługą prawną, nawet w przypadku wygranej sprawy.

Mamy coś, co może Ci się spodobać

Bankingo.pl

Bankingo to portal dostarczający najnowsze i najważniejsze wiadomości prawo- ekonomiczne. Nasza misja to dostarczenie najbardziej wartościowych informacji w przystępnej formie jak najszybciej to możliwe.

Kontakt:

redakcja@bankingo.pl

Wybór Redakcji

Ostatnie artykuły

© 2024 Bankingo.pl – Portal prawno-ekonomiczny. Wykonanie