Home Wiadomości Przelewy bankowe podczas majówki: System Elixir nieczynny 1 i 3 maja, ale Express Elixir działa

Przelewy bankowe podczas majówki: System Elixir nieczynny 1 i 3 maja, ale Express Elixir działa

dodał Bankingo

W dniach 1 i 3 maja, system Elixir, odpowiedzialny za przetwarzanie przelewów bankowych, nie będzie działał z powodu świąt majowych. Krajowa Izba Rozliczeniowa (KIR) informuje jednak, że klienci banków będą mogli korzystać z systemu Express Elixir.

Zgodnie z przypomnieniem Krajowej Izby Rozliczeniowej, rozliczenia w systemie Elixir realizowane są standardowo podczas jednej z trzech sesji odbywających się w dni robocze o godzinach 9:30, 13:30 i 16:00. Od tego standardu odstąpione zostanie w dni ustawowo wolne od pracy – 1 i 3 maja.

Przelewy zlecone po godzinie 16:00 w piątek, 28 kwietnia, zostaną rozliczone podczas porannej sesji kolejnego dnia roboczego, czyli we wtorek, 2 maja. W dniu 3 maja system Elixir również nie będzie działał standardowo. Przelewy zlecone 2 maja po godzinie 16:00 zostaną zrealizowane 4 maja.

W przypadku Euro Elixir – systemu rozliczającego przelewy w walucie unijnej (krajowe i transgraniczne) – przerwa w działaniu obejmie jedynie poniedziałek, 1 maja, ponieważ jest to również dzień wolny w krajach Unii Europejskiej. System Euro Elixir będzie działać standardowo od 2 maja.

KIR przypomina, że niezależnie od świątecznej przerwy w działaniu sesyjnych systemów rozliczeniowych, do dyspozycji klientów banków pozostaje system przelewów natychmiastowych Express Elixir. System ten działa w trybie ciągłym – 24/7/365, również w weekendy i święta, umożliwiając przesyłanie środków w polskiej walucie pomiędzy rachunkami prowadzonymi w różnych bankach.

Mamy coś, co może Ci się spodobać

Bankingo.pl

Bankingo to portal dostarczający najnowsze i najważniejsze wiadomości prawo- ekonomiczne. Nasza misja to dostarczenie najbardziej wartościowych informacji w przystępnej formie jak najszybciej to możliwe.

Kontakt:

redakcja@bankingo.pl

Wybór Redakcji

Ostatnie artykuły

© 2023 Bankingo.pl – Portal prawno-ekonomiczny. Wykonanie