Strona główna » Kryzys bankowy w USA – kolejny bank na skraju bankructwa?

Kryzys bankowy w USA – kolejny bank na skraju bankructwa?

dodał Bankingo

W ostatnich dniach na Wall Street obserwujemy kolejną falę wyprzedaży akcji banków, co spowodowało spadek wartości branżowego indeksu. W obliczu rosnących obaw o upadek kolejnych banków, rynki finansowe nerwowo obserwują sytuację, starając się zidentyfikować najsłabsze ogniwa.

Czwórka regionalnych banków, takich jak PacWest, Western Alliance, Zions i Comerica, znalazła się pod szczególną presją ze strony inwestorów. Analitycy wskazują, że PacWest może być kolejnym faworytem do upadku. Przedstawiciele banku przyznają, że trwa przegląd opcji strategicznych mających na celu zażegnanie kryzysu, w tym pozyskanie dużego inwestora. Niestety, w obecnych warunkach rynkowych, możliwa do uzyskania wycena jest wyjątkowo niska.

PacWest boryka się ze słabością kapitałową i brakiem wiarygodności kredytowej. W kwietniu agencja Fitch obniżyła rating tego banku do poziomu śmieciowego. W opinii ekspertów, upadek PacWest nie wpłynie na stabilność systemu finansowego, jednak może prowadzić do ograniczenia akcji kredytowej, szczególnie dla małych firm. Jeśli sytuacja się pogorszy, możemy być świadkami recesji wymagającej interwencji Rezerwy Federalnej w postaci obniżania stóp procentowych.

Analitycy przewidują, że napięcia w sektorze bankowym będą utrzymywać się przez długi czas, nawet jeśli uda się uniknąć kolejnych bankructw. W związku z tym, można spodziewać się konsolidacji sektora oraz nowej fali regulacji, co może wpłynąć na obniżenie rentowności największych instytucji.

Mamy coś, co może Ci się spodobać

Bankingo.pl

Bankingo to portal dostarczający najnowsze i najważniejsze wiadomości prawo- ekonomiczne. Nasza misja to dostarczenie najbardziej wartościowych informacji w przystępnej formie jak najszybciej to możliwe.

Kontakt:

redakcja@bankingo.pl

Wybór Redakcji

Ostatnie artykuły

© 2023 Bankingo.pl – Portal prawno-ekonomiczny. Wykonanie