Strona główna » Hiszpański Santander Bank sprzedaje portfel problematycznych kredytów o wartości 1,1 mld euro – transakcja z Cerberusem i Axactorem

Hiszpański Santander Bank sprzedaje portfel problematycznych kredytów o wartości 1,1 mld euro – transakcja z Cerberusem i Axactorem

dodał Bankingo

Bank Santander z Hiszpanii zgodził się sprzedać portfel problematycznych kredytów o wartości brutto 1,1 miliarda euro (1,21 miliarda dolarów) amerykańskiemu funduszowi private equity Cerberus oraz menedżerowi kredytów nieruchomości Axactor, poinformował w piątek dziennik Expansion.

Portfel kredytów, nazywany „Projektem Spirit”, obejmuje kredyty konsumenckie, niektóre kredyty hipoteczne oraz kredyty dla małych i średnich przedsiębiorstw, podał Expansion, powołując się na niezidentyfikowane źródła finansowe.

Expansion nie podał ceny ani potencjalnej zniżki na sprzedaż portfela, ale stwierdził, że transakcja została podzielona na dwie części.

Pierwsza część portfela kredytów, o wartości około 660 milionów euro, została sprzedana hiszpańskiej spółce Gescobro należącej do Cerberusa, a druga, o wartości około 440 milionów euro, firmie Axactor.

Hiszpańskie banki były bardzo aktywne w przeszłości w pozbywaniu się aktywów nieruchomości, które straciły na wartości w wyniku kryzysu gospodarczego, jaki nastąpił po pęknięciu bańki na rynku nieruchomości w Hiszpanii pod koniec 2007 roku.

Obecnie instytucje finansowe selektywnie repakietują kredyty w celu odzyskania części środków, które mogą ulec deprecjacji w wyniku spowolnienia gospodarczego i pandemii.

Wskaźnik kredytów niewypłacalnych w hiszpańskich bankach utrzymywał się w lutym na rekordowo niskim poziomie 3,55%, znacznie poniżej historycznego maksimum 13,6% z grudnia 2013 roku.

Mamy coś, co może Ci się spodobać

Bankingo.pl

Bankingo to portal dostarczający najnowsze i najważniejsze wiadomości prawo- ekonomiczne. Nasza misja to dostarczenie najbardziej wartościowych informacji w przystępnej formie jak najszybciej to możliwe.

Kontakt:

redakcja@bankingo.pl

Wybór Redakcji

Ostatnie artykuły

© 2023 Bankingo.pl – Portal prawno-ekonomiczny. Wykonanie