Home Wiadomości Bezpieczne kredyty z dopłatą państwa: gdzie je zdobędziesz? Banki ujawniają swoje plany

Bezpieczne kredyty z dopłatą państwa: gdzie je zdobędziesz? Banki ujawniają swoje plany

dodał Bankingo

Bezpieczne kredyty z dopłatą państwa do rat będą dostępne od 1 lipca. Banki analizują możliwość wprowadzenia takich kredytów do swojej oferty i czekają na ostateczny kształt przepisów oraz szczegóły umowy z Bankiem Gospodarstwa Krajowego. Część banków już teraz deklaruje, że produkt będzie dostępny w ich ofercie.

Ustawa o pomocy państwa w oszczędzaniu na cele mieszkaniowe, która wprowadza „bezpieczny kredyt” z dopłatą państwa oraz konto mieszkaniowe z dodatkową premią mieszkaniową, została uchwalona przez Sejm i skierowana do Senatu. Ma być rozpatrywana na najbliższym posiedzeniu izby wyższej, rozpoczynającym się 10 maja. Przepisy mają wejść w życie 1 lipca tego roku.

PAP zapytał 10 banków, czy są zainteresowane wprowadzeniem takiej oferty. Wśród nich są PKO BP, Pekao SA, Santander, Alior Bank, Bank Ochrony Środowiska, Bank Polskiej Spółdzielczości, mBank, ING Bank Śląski, BNP Paribas, Bank Millennium oraz Credit Agricole.

Wszystkie banki zadeklarowały zainteresowanie wprowadzeniem takiej oferty, ale wiele z nich zastrzegło, że czeka na ostateczny kształt ustawy oraz szczegóły umowy z BGK. Większość banków planuje wdrożenie bezpiecznego kredytu i konta mieszkaniowego w swojej ofercie w lipcu, ale szczegółowe warunki i terminy wdrożenia mogą się różnić.

„Bezpieczne kredyty” będą udzielane przez banki, które zawrą w tej sprawie umowę z Bankiem Gospodarstwa Krajowego. Do 30 listopada BGK ma opracować i udostępnić bankom kredytującym elektroniczny system ewidencji dopłat, służący monitorowaniu wydatków związanych z dopłatami do rat „bezpiecznego kredytu”.

Mamy coś, co może Ci się spodobać

Bankingo.pl

Bankingo to portal dostarczający najnowsze i najważniejsze wiadomości prawo- ekonomiczne. Nasza misja to dostarczenie najbardziej wartościowych informacji w przystępnej formie jak najszybciej to możliwe.

Kontakt:

redakcja@bankingo.pl

Wybór Redakcji

Ostatnie artykuły

© 2023 Bankingo.pl – Portal prawno-ekonomiczny. Wykonanie